AKP’nin gözde okulu Kartal İmam Hatip’te öğrencilerden 2 bin 800 TL kitap parası istendi

AKP'li üst düzey bürokratların mezun olduğu Kartal İmam Hatip lisesi hazırlık sınıfı öğrencilerin 2 bin 800 TL'lik yabancı dil kitaplarını almaları istendi. Bu duruma bazı öğrenci velileri tepki göstererek, "Asgari ücretle çalışıyorum. Bir aylık maaşımı nasıl kitaplara vereyim?" dedi.

KRONOS 30 Eylül 2021 GÜNDEM

AKP’li üst düzey bürokratlarının mezun olduğu Kartal İmam Hatip lisesi öğrenci velilerinden 2 bin 800 TL tutan İngilizce kitabını almaları istendi.

İstanbul Kartal Anadolu Lisesi’ne her eğitim öğretim yılı başlangıcında devlet tarafından verilen kitaplardan İngilizce kitabının gönderilmediği iddia edildi. İddiaya göre okul yönetimi, ücretsiz İngilizce kitaplarının gelmemesi üzerine öğrencilerin 2 bin 800 lira değerindeki kitapları almasını zorunlu tuttu.

Halk TV’den Hazar Dost’un haberine göre; veliler ve öğrenciler, hazırlık sınıfındaki 90 öğrenciden istenilen kitaplara tepki gösterildiğini ileri sürerek “Hiçbir yabancı dil kaynağı devlet tarafından sağlanmadı” dedi.

Öğretmenlerin, bir süre dersleri kitap olmadan işlettiğini ifade eden veliler, okul yönetiminin daha sonra öğrencilerden ‘2 bin 800 TL’lik kitapları almalarını’ istediğini söyledi. Bu duruma veliler “Asgari ücretle çalışıyorum. Bir aylık maaşımı nasıl kitaplara vereyim?” sözleri ile tepki gösterdi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dBir havuz problemi: Kartal İmam Hatip

dKartal İmam Hatip’ten Varlık Fonu’nun başına: Salim Arda Ermut kimdir?

İngilizce hazırlık sınıfı dışında haftada 4 saat olan Almanca dersinin de olduğunu kaydeden veliler, Almanca kitapları için de ‘160 TL kitap parası verdiklerini’ dile getiren veliler, “Yabancı dil eğitimi için hiçbir kaynak sağlanmadı” diye konuştu.