Akşener: 5 maaş alan danışmanlara haram zıkkım olsun

İYİ Parti lideri Akşener, akşam ne yemek yapacağını düşünen ev hanımlarının olduğu ülkede 5 ayrı yerden maaş danışmanların olduğunu belirterek, "Elbette haram olsun zıkkım olsun" dedi. Akşener, Saray'ın harcamalarının miktarını söylemeye utandığını kaydetti.

KRONOS 29 Eylül 2021 GÜNDEM

İYİ Parti lideri Akşener, Kırşehir ziyaretinde yoğun ilgiyle karşılaştı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin günlük masraflarını eleştiren Akşener halka “Hep birlikte el ele vererek bu harami düzeni birlikte değiştireceğiz” şeklinde seslendi.

Akşener, Kırşehir Belediyesi’ni ziyaretinde yaptığı açıklamada, ülkede ev hanımları akşam ne pişireceğini düşünürken 250 bin lira maaş alan kişilerin olduğunu ifade etti. Ülkede 5 ayrı maaş alan danışmanlara işaret eden Akşener, “Senin oğlun kızın işsiz, 5 maaş alan danışmanlar. Elbette haram olsun zıkkım olsun.” dedi.

Akşener, konuşmasında şunları söyledi: 

‘YOLSUZLUĞUN, RÜŞVETİN ÖNÜNE GEÇİNCE YURTSUZ ÇOCUK KALMAZ’

Ondan sonra da, tepeden bakanlar, 13,14 uçakla gezenler, 250 bin lira maaş alanlar ve buna karşılık akşama ne pişireceğini bilmeyen kadınlar ülkesi olmasından, birlikte çıkaracağız. Bu ülkeyi refaha işsiz gençlerimizi işe kavuşturabilecek imkanlara sahip ülkeyiz biz. Ama hırsızlığın, yolsuzluğun, rüşvetin, israfın önüne geçtiğimiz dakika yurtsuz genç burssuz çocuk kalmaz.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dSedat Peker’in öne çıkardığı Saray’ın üç maaşlı adamı Metin Kıratlı kimdir?

dFahrettin Altun yüzde 33 zam aldı, “huzur hakkı” 24 bin TL oldu

dKızılay Başkanı ve maaşları: 9 şirketten 27 asgari ücret alıyor

‘SARAYIN GİDERLERİNİ SÖYLEMEYE BEN UTANIYORUM’

Sayın Erdoğan diyor ki ‘650 lira burs veriyoruz, yüzünüze gözünüze dursun’ 600 – 650 lira burs ne demek biliyor musunuz? Günde 3 simit 3 çay bir de araba parası demek. Bir ay boyunca günde 20 lira demek 20 lira. Ayıptır be ayıptır. Sarayın günlük, aylık, yıllık giderlerini ben söylemeye utanıyorum onlar yemeğe utanmıyor. O yüzden hep birlikte el ele vererek bu harami düzeni birlikte değiştireceğiz.”

AKŞENER’E PROTESTO GİRİŞİMİ

Öte yandan Belediye çıkışında Akşener’i protesto etmek isteyen Yüksel isimli bir genç korumalar tarafından etkisiz hale getirildi. Kırşehir polisine teslim edilen genç, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Kırşehirliler bu kişinin akli dengesinin yerinde olmadığını ifade etti.

ESNAFLA GÖRÜŞTÜ

İYİ Parti lideri daha sonra şehrin esnafını ziyaret etti, sorunlarını dinledi. Ayakkabıcı Ali Seçilmiş’in dükkanına giren Akşener, “Veresiye defteriniz var mı?” diye sordu. Seçilmiş’in cevabı “Artık veremiyoruz, önce çoktu da. Çünkü ne yapalım, alamıyoruz başkanım verdiğimizi alamıyoruz. Kullansak bugünkü verdiğimiz fiyattan versek gelene kadar fiyat artıyor.” oldu.

Akşener’in sorması üzerine üç tane üniversite mezunu kızı olduğunu söyleyen Seçilmiş, “İkisi memur, biri yeni bitirdi. Biz çok şükür kendimize yetiyoruz. Artı emeklim var. Ben onu belirttim zaten en başta ben kıyas olamam. Yani işyeri kendimizin, ufak tefek şeyler, (işsiz) çocuklarım yok, ama hissediyoruz buraya gelenleri bir lirayı konuşuyorlar.” ifadelerini kullandı.