Akşener’den Erdoğan’a: Çıkıp abuk sabuk konuşuyorsun, ciddiyete davet ediyorum

İYİ Parti lideri Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "muhalefetin ülke yönetimine talip olmaktan vazgeçmelerinin kendileri için iyi olacağı" yönündeki sözüne tepki göstererek, "Çıkıp böyle abuk sabuk konuşuyorsun, sonra da ciddiye almayınca alınıyorsun. Seni acilen ciddiyete davet ediyorum" dedi. 

KRONOS 07 Ekim 2021 GÜNDEM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhalefet partilerine yönelik sözlerine tepki gösterdi. Akşener, “Çıkıp böyle abuk sabuk konuşuyorsun, sonra da ciddiye almayınca alınıyorsun. Seni acilen ciddiyete davet ediyorum” dedi. 

Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ülke yönetimine talip olmaktan vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını hatırlatmak istiyoruz” yönündeki sözlerine tepki gösterdi.

Akşener, sosyal medya hesabından Erdoğan’ın açıklamasını alıntılayarak, “Yok artık Sayın @RTErdogan. ‘Böyle bir şey dememiştir.’ dedim, ama maalesef bunu da demişsin. Çıkıp böyle abuk sabuk konuşuyorsun, sonra da ciddiye almayınca alınıyorsun. Seni acilen ciddiyete davet ediyorum” dedi. 

Erdoğan’ın bu sözlerinin 2015 seçimleri öncesinde kullandığı “Verin 400 milletvekilini bu iş huzur içinde çözülsün” sözüne benzediği belirtilerek, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından eleştirildi.