Nihal Yalçın ‘İstanbul Sözleşmesi yaşatır’ dedi, Tamer Karadağlı alkışı kesti

Altın Portakal Ödül Töreni’ninde Nihal Yalçın, konuşma yaparken Tamer Karadağlı araya girip heykelciği uzattı. Yalçın, “Sus mu dediniz?” sözleriyle tepki gösterdi. Karadağlı büyük tepki topladı.

KRONOS 10 Ekim 2021 GÜNDEM

Altın Portakal Ödül Töreni’nde sahneye çıkan Nihal Yalçın, ödül konuşması yaparken Tamer Karadağlı’nın araya girip ödülü uzatmasına “Sus mu dediniz?” sözleriyle tepki gösterdi. Karadağlı’nın hareketine sosyal medyada büyük tepki gösterildi. Nihal Yalçın ise “Lütfen Tamer’ in önüme geçmesine izin vermeyin! Bu gece benim gecem!” diyerek Twitter üzerinden paylaşımda bulundu. Yalçın ödül konuşmasını “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyelim” diyerek sonlandırmıştı.

Antalya Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi “Zuhal” filmindeki rolüyle Nihal Yalçın oldu.

BU ÖDÜL ÇOK KIYMETLİYDİ: İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR!

Ödülünü alan oyuncu Nihal Yalçın da ekibine destek teşekkür etti. Çok incelikli ve keyifli bir iş çıkardıklarını dile getiren Yalçın, “Filmi seyrettikten sonra bana kadın oyuncu vermezler diye düşündüm. Güçlü rakiplerim yoktu büyük ihtimalle. Bu ödül çok kıymetliydi. Yaptığım işin emeğinin karşılığı verilmesi çok keyifliydi. İşimi yapabildiğim ve ödüllendirildiğim için çok mutluyum. Oldukça yoğun kadınla filmi çektik,” dedi. Yalçın konuşmasını “İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeyelim. İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” diyerek sonlandırdı.

DESTEK MESAJLARI GELDİ

Gelen tebrik ve destek mesajlarının ardından Yalçın bir tweet daha attı ve “Tüm tebrik mesajlarınızı okuyorum. Tek tek teşekkür ediyorum, hepinize sarılıyorum” dedi.