Altın Portakal’da biletler 7 saatte tükendi

Açılış töreni yarın yapılacak 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin tüm biletleri satışa sunulduktan sadece 7 sonra tükendi. Açılışta Erol Evgin de konser verecek. Tuluhan Tekelioğlu’nun “Efsaneler” isimli belgeselinin galası da Antalya’da gerçekleştirildi.

KENAN KALECİK 01 Ekim 2021 KÜLTÜR

Bu yıl 58. kez seyirci karşısına çıkacak Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde tüm biletler satışa çıktığı ilk günde 7 saat içerisinde tükendi.

Antalya halkının yoğun ilgi gösterdiği festivalde, Türkiye’de ilk gösterimleri yapılacak Ulusal Uzun Metraj Film Yarışma filmleri için AKM Aspendos Salonu’nda yeni gösterim seansları açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkısı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen festivalde Emre Kayiş’in “Anadolu Leoparı”, Semih Kaplanoğlu’nun “Bağlılık Hasan”, Necip Çağhan Özdemir’in “Bembeyaz”, Hakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun “Birlikte Öleceğiz”, Ali Tansu Turhan’ın “Diyalog”, Selman Nacar’ın “İki Şafak Arasında”, Cemil Ağacıkoğlu’nun “Kafes”, Tayfun Pirselimoğlu’nun “Kerr”, Ferit Karahan’ın “Okul Tıraşı” ve Nazlı Elif Durlu’nun “Zuhal” filmleri Yıldızların Altında 1 açık hava sineması ile aynı gün 19.30 ve 22.00 seanslarında AKM Aspendos salonunda da gösterilecek.

AÇILIŞ TÖRENİ 2 EKİM’DE

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Açılış Töreni 2 Ekim’de, Kapanış ve Ödül Töreni ise 9 Ekim’de Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Yekta Kopan’ın sunuculuğunu üstlendiği açılış gecesinde Erol Evgin bir konser verecek. Altın Portakal Ödülleri’nin sahiplerini bulacağı Kapanış ve Ödül Töreni’nde Yekta Kopan’la birlikte sunuculuk yapacak Şevval Sam aynı zamanda bir konser verecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin İdari Direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre, Antalya Film Forum’un yöneticiliğini ise Müge Özen ve Pınar Evrenosoğlu yürütecek.

“EFSANELER”İN GALASI DA ANTALYA’DA YAPILDI

Yazar Ayşe Kulin, sinema sanatçısı Cüneyt Arkın, piyano virtüözleri Güher ve Süher Pekinel kardeşler, tiyatrocu Nevra Serezli, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, teknik direktör ve eski milli futbolcu Şenol Güneş, ressam ve sanat eğitmeni Süleyman Saim Tekcan ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen…

Tuluhan Tekelioğlu’nun her biri Türkiye’nin toplumsal hafızasında ayrı bir yere sahip dokuz efsane ismini bir araya getirdiği ‘Efsaneler’ belgeseli, İstanbul galasının ardından ilk halk gösterimini düzenlenen gala gecesiyle Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.