Ankara Kent Konseyi’nden Gökçek çağrısı: Malvarlıklarına el konulmalı

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Başkenti parsel parsel peşkeş çeken, ‘rant dinine’ her kesimden insanı kul eden bu kişiden mahkemeler hesap soracaktır.” dedi.

KRONOS 06 Ekim 2021 GÜNDEM

Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında yargıya gideceklerini söyledi.

Yılmaz, “Kenti karıştırmayı kendisine meslek edinmiş bu kişiden, çeyrek asrın hesabını ‘malvarlıklarına’ el konulması, oradan milli servetimize aktarılacak para ve imkânlarla, milyonlarca gencin umudunu yeşertmek için Türkiye Cumhuriyeti Devleti mahkemeleri hesap soracaktır.” dedi.

Geçen ay savcılığa ifade veren Gökçek hakkında açıklamalarda bulunan Yılmaz, “Bir kenti ‘dinozor’ istilasına açıp, o kentin topraklarını, şahsi icadı olan ‘rant dininin’ yağmalanmaya hazır kutsal topraklarına çeviren Melih Gökçek aslında kimdir?” sorusunu yöneltti.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dMelih Gökçek, Kılıçdaroğlu’nu ‘helikoptere asılı kişi’ videosuyla tehdit etti

dYolsuzluk soruşturması: Polisler başbakanlıkta

dVe huzurlarınızda ‘atanamayan’ başkan: Bir Osman Gökçek portresi

 

“KAYBETTİĞ İTİBARINI TROLLÜK YAPARAK KAZANABİLECEĞİNİ ZANNEDİYOR”

Yılmaz, kendi sorduğu sorunun cevabı olarak, “Mucidi olduğu ‘rant dinine’ her kesimden insanı kul ederek, bir kentin ekonomisine kepenk indirten, Cumhuriyetin başkentini, parsel parsel peşkeş çekmekle yetinmeyip, kaybettiği itibarını trollüğüyle kazanabileceğini ümit eden klinik vakadır.” ifadelerini kullandı.