Aşırı sağcı Rus lider Jirinovski: Erdoğan bizim adamımız, Rusça da öğreniyor

Rusya Liberal Parti lideri aşırı sağcı Jirinovski: Erdoğan bizim adamımız! Bizimle dostluk ilişkileri kuruyor, Rusya'yı seviyor. Rusça da biliyor. Ben Erdoğan'a Rusça öğrettim. Onun muhteşem sarayında buluştuk"

KRONOS 09 Ekim 2021 GÜNDEM

Rusya Liberal Demokrat Partisi Başkanı Vladimir Jirinovski, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe’deki Saray’da buluştuklarını ve Erdoğan’a Rusça öğrettiğini iddia etti.

Medya Günlüğü’nde yer alan habere göre, Rus devlet televizyonu Rossiya-1’ye konuk olan Jirinovski “Erdoğan bizim adamımız! Bizimle dostluk ilişkileri kuruyor, Rusya’yı seviyor. Rusça da biliyor. Biz Erdoğan’la Rusça konuştuk. Ben Erdoğan’a Rusça öğrettim. Onun muhteşem sarayında buluştuk” dedi.

Jirinovski, Temmuz 2018’de de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çok saygı duyduğunu belirterek ant içme törenine katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söylemiş ve ”Türkiye ile iş birliği yapmamız lazım. Erdoğan bize elini uzatıyor. Biz ise susuyoruz. Neden Türkiye’yi Şanghay İşbirliği Örgütü’ne almıyoruz? Türkiye de oraya üye olmalı. Zaten Türkiye güney komşumuz.” demişti.

Jirinovski’nin partisi, Rusya parlamentosundaki üçüncü büyük parti konumunda bulunuyor.