Bahçeli: Bunlar öğrenci değil, parklarda yatmak neyin nesidir?

'Türk Gençliği Büyük Kurultayı'nda konuşan MHP lideri Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi'nde rektör atamalarına karşı eylem yapan ve 'Barınamıyoruz' diyerek parklarda/bahçelerde sabahlayan öğrencileri hedef gösterdi: "Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. Bunlar, düpedüz şehir eşkıyasıdır."

KRONOS 09 Ekim 2021 GÜNDEM

‘Türk Gençliği Büyük Kurultayı’nda, ‘bölücü kebapçılar’ açıklamasını da tekrarlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i kürsüye kebap esnafı çıkararak konuşturduğu için eleştirdi.

‘KİMİN NEYE HİZMET ETİĞİNİ BİLİYORUZ’ 

Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör atamalarına karşı eylem yapan ve ‘Barınamıyoruz’ diyerek parklarda/bahçelerde sabahlayan öğrencileri hedef gösteren Bahçeli, “Bunlar Türkiye düşmanlarının üniversitelere sızdırmaya çalıştıkları taşeronlardır. Bize kimse eğitim özgürlüğünden bahsetmesin, biz kimin neye hizmet ettiğini gayet iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı. Bahçeli, şöyle devam etti:


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dYurt bulamayan öğrenciler için makam odasına yatak konuldu

d‘Yurt çıkmayan öğrencilere burs verilsin’ önerisini AKP-MHP reddetti

dYurt ve ev bulamayan öğrenciler memleketlerine geri dönüyor

 

‘BUNLAR ÖĞRENCİ DEĞİL, ŞEHİR EŞKİYASIDIR’ 

“Boğaziçi Üniversite’nin rektörünün otomobilinin üstünde tepinen mahlukatın Türk gençliğine mensup olması mümkün değildir. Bunlar ne öğrenci ne de gençtir. Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir? Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. Bunlar öğrenci değil düpedüz şehir eşkıyasıdır. PKK’nın DHKP-C’nin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır. Yetmez ama evet diyorsanız FETÖ’cülere PKK’lılara da mikrofon verin. Öğrenci arayan CHP, İP ve diğerleri gelsinler de buraya baksınlar. Yürekleri yetiyorsa gelsinler de çakmak çakmak parlayan alnı temiz gençlerimizi görsünler.”