Birgün gazetesi, Peker’in mesajlarını paylaşan Erk Acarer’le ilişkisini kesti

Birgün gazetesi, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in mesajlarını Twitter hesabından paylaşan Erk Acarer'le ilişkisini kesti. Medya ombudsmanı Bildirici, Acarer'in Peker'in mesajlarını kendi hesabından paylaşmasının 'gazetecilik değil aracılık' olduğu dile getirmişti.

KRONOS 01 Ekim 2021 GÜNDEM

Erk Acarer, Birgün gazetesinde yazılar kaleme alıyordu. Birgün gazetesi, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in mesajlarını Twitter hesabından paylaşan Erk Acarer’le ilişkisini kestiğini duyurdu.

Acarer Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Özgürleşmek iyidir…. Görsel medyaya, üzerinde çalıştığım kitap ve projelere daha fazla yoğunlaşacağım. Elbette yazılı olarak da haberlerimi kamuoyu ile buluşturmaya devam edeceğim. Nazımı, kahrımı çeken dostlarıma, yüreklendiren okuruma teşekkürü borç bilirim” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?  

Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, gazetecilik meslek etiğini ihlal ettiğini belirttiği Erk Acarer’in Sedat Peker’in mesajlarını kendi hesabından paylaşmasının gazetecilik faaliyeti değil aracılık olduğunu söylemişti.  Bildirici’nin ardından T24 yazarı Tuğçe Tatari’nin “Sedat Peker’in karşısında yapılan gazetecilik mi aracılık mı?” yazısıyla da tartışma sosyal medyada gündem olmuştu. Acarer, bilgileri teyit ettiğine dair kendisine destek veren Peker’e teşekkür etmiş, “Eleştirilerin de başımın üstünde yeri var” demişti.

PEKER, BİLDİRİCİ’DEN ÖZÜR DİLEMİŞTİ 

Peker ise Acarer’i eleştiren Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici’yi hedef alarak, “Erk Acarer’in bu namuslu tavrını Z kuşağı gelecekte saygıyla anarken Faruk Bildirici gibi kişileri ise nasıl anacaklarını hep beraber göreceğiz” demişti. Peker, yaklaşık iki saat sonra attığı ek tweet’te ise “Eleştirirken nezaket sınırını biraz aşmış olabilirim” ifadeleriyle Bildirici’yi etiketleyerek ‘özür’ dilemişti.