ÇAYKUR fabrikasında patlama

Rize'de çay fabrikasında meydana gelen patlamada bir kişi öldü, bir kişi yaralandı. Kazanın su kalmadığı için patlamış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

KRONOS 09 Ekim 2021 GÜNDEM

Rize’nin Hemşin ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi’nde Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne (ÇAYKUR) ait organik çay fabrikasında henüz belirlenemeyen bir sebeple kazan patladı.

Patlamada işçilerden Sinan Taşkın hayatını kaybetti, Ramazan Hacısalihoğlu ise ağır yaralandı. Vücudunda ağır yanıklar oluşan Hacısalihoğlu, ambulansla Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Emniyet güçleri olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alırken Rize Vali Yardımcısı ve Hemşin Kaymakamı Sedat Sezik ile ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, fabrikaya gelerek incelemelerde bulundu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

d“Savcı C.Ç. yakın dostum” diyen işadamı 40 bin euro rüşvet alırken yakalandı

dTarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü’nün maaşı 62 bin 500 TL imiş

dAkın İpek: Melih Gökçek’i Gülen cemaati yöneticisi olarak tanıdım

 

“MUHTEMELEN SU OLMADIĞI İÇİN PATLADI”

Fabrikada üretime ara verilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın sabah vardiya değişimde meydana geldiğini söyledi.

Bir çalışanın vefat ettiğini, birinin yaralı olduğunu kaydeden Alim, “Yanıkları var ve hastanede tedavi altında. Savcı bey değerlendirmesini yaptı. Tutanaklar tuttu. Muhtemelen su olmamasından kaynaklı. Üç kazan var. Bir tanesinde bu oluyor. Netleşince paylaşım yapacağız.” dedi.