Kılıçdaroğlu eski bürokratlardan kapsamlı özgeçmiş toplanmasını istedi

Son dönemde anketlerde AKP’nin büyük düşüş yaşaması, CHP ve İYİ Parti’nin öncülük ettiği Millet İttifakı’nın ilk seçimde iktidar olacağı beklentisini arttırdı. CHP’nin iktidara hazırlık amacıyla geçmişte görev yapmış bürokratlarla iletişime geçerek CV toplamaya başladığı iddia edildi.

KRONOS 08 Ekim 2021 GÜNDEM

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), geçmişte görev yapmış bürokratları arayıp özgeçmişlerini istemeye başladı. Bürokratlardan bugüne kadar yaptıkları görevler ve yetkinliklerini içeren geniş bir özgeçmiş hazırlamaları ve partiye ulaştırmaları isteniyor.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre; AKP iktidarının ülkeyi yönetemediğini savunarak erken seçim çağrısı yapan ve bir yandan da il ve ilçe örgütlerine “baskın seçime hazırlıklı olun” talimatı veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu kapsamda başka bir hazırlık için daha talimat verdi. Haberdeki iddiaya göre Kılıçdaroğlu, geçmişte görev yapmış nitelikli ve liyakatli tüm bürokratlara ulaşılmasını ve kendilerinden özgeçmişlerinin talep edilmesini istedi.

İKİ AYRI ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURULDU

Söz konusu çalışma, CHP iktidarında kurulacak kadrolara ilişkin bir hazırlık olarak değerlendirilirken bu doğrultuda parti genel merkezinde iki ayrı çalışma grubu oluşturuldu. Her iki çalışma grubu da öncelikle, bakanlıklara bağlı tüm birimlerde geçmişte görev yapmış ve liyakatli olduğuna kanaat getirilen genel müdür, genel müdür yardımcısı gibi bürokratların listesini belirledi. İsim belirleme konusundaki çalışma bir yandan devam ederken bir yandan da belirlenen isimlere ulaşılmaya başlandı.

GENİŞ KAPSAMLI ÖZGEÇMİŞ İSTENDİ

Edinilen bilgiye göre, bürokratlardan geniş kapsamlı birer özgeçmiş istendi. Söz konusu bürokratları arayan parti yetkilileri, CHP iktidarında kurulacak kadrolarda liyakate önem verileceğini ve bunun için de kapsamlı bir hazırlık yürütüldüğünü vurguladı. Yetkililer, bu doğrultuda eski bürokratlardan bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar ve uzmanlık alanlarını da içeren geniş kapsamlı özgeçmişlerini talep etti.