Coşkun Sabah: Kışın yumurtanın tanesi 3 lira olacak

Yumurta çiftliği kuran sanatçı Coşkun Sabah, tavuk yemine son bir yılda yüzde 200 zam geldiğine işaret ederek, yumurta zamlarının devam edeceğini söyledi.

KRONOS 02 Ekim 2021 GÜNDEM

Sanatçı Coşkun Sabah yem fiyatlarına gelen zamlara tepki gösterdi. Tavuk yeminin yüzde 200 zam zamlandığını belirten Coşkun Sabah, “Hayatımda böyle zam görmedim. Kışın yumurtanın tanesi 2,5-3 liraya yükselecek.’’ dedi.

Harbiye’deki kongre merkezi çıkışında konuşan sanatçı Coşkun Sabah, Eskişehir, Bilecik ve Bursa illerine 15 bin adet yumurta sattığını ve işlerinin iyi gittiğini söyledi. Son dönemde yumurta fiyatlarına gelen zamlara değinen Sabah, buna yem maliyetlerinin yüzde 200 zamlanmasının sebep olduğunu belirtti.

“34 BİN LİRA ÖDÜYORDUM, ŞİMDİ 65 BİN LİRA”

Sabah, geçen yıl marttan bu yana tavuk yeminin yüzde 200 zamlandığını ve üreticinin bu yüzden yumurtayı zamlı olarak sattığını söyledi.

Sabah, şöyle konuştu: “Fiyatlar konusunda bilinmeyen bir şey var. Tavuk yemle beslenir, yem inanılmaz pahalı. Mart ayında girdim bu işe. Marttan bu yana yüzde 200 zam var. Bu Türkiye’de rekor zam. Hayatımda böyle zam görmedim. Haftalık tavuk yemine 34 bin liraya ödüyordum, şimdi 65 bin lira veriyorum haftalığına. Bu zamları yansıtıyoruz biz, bunların sonucunda böyle oldu.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dŞarkıcı Coşkun Sabah yumurtacı oldu

dMESAM’a kayyım atandı: Arif Sağ yerine Yavuz Bingöl!

“VATANDAŞ YUMURTANIN TANESİNİ 2,5-3 LİRAYA YİYECEK”

Sektöre girdiği için pişman olmadığını kaydeden Sabah, yumurtanın daha da zamlanabileceğinin belirtip “Üzülerek söylüyorum bu kış vatandaş yumurtayı 2,5-3 liraya tanesini yiyecek, benden duymuş olun.” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) rejimine yakınlığıyla bilinen Coşkun Sabah, 2018 yılında Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) başkanlığına kayyım olarak atanmıştı.