Emre Belözoğlu: Hedefim en büyük olmak

Başarılı futbol kariyerini sonlandırdıktan sonra antrenörlük planları yapan Emre Belözoğlu, 4 yıl oynadığı Başakşehir Futbol Kulübü'ne teknik direktör olarak döndü. Turuncu-Lacivertli takımla 2 yıllık resmi sözleşme imzalayan çiçeği burnunda teknik adam, hedefini; 'Türkiye'nin en büyüğü olmak' diye açıkladı.

BURAK MERT 04 Ekim 2021 SPOR

Başakşehir’de Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın istifasının ardından anlaşma sağlanan Emre Belözoğlu, attığı imza ile iki yıllık görev süresinin startını resmen verdi.

Düzenlenen imza töreninde önce Başkan Göksel Gümüşdağ açıklamalarda bulundu. Sözlerine, Aykut Kocaman’a teşekkür ederek başlayan Göksel Gümüşdağ, “Aykut Kocaman, 8 ay görev yapmış, çok kıymetli bir hocamız. Kendisine emekleri için teşekkür ediyorum. Ben Aykut hoca için, ‘iyi ki çalışmışım’ diyorum.” dedi.

“2023’E KADAR İMZA ATTIK”

Emre Belözoğlu ile yeni bir döneme yelken açıktıklarını kaydeden Gümüşdağ, ‘’6 yıl önce kendisine bir teklif götürmüştük. O da ‘seve seve’ demişti. Burada hem kulübe hem de kariyerine 4 yılda büyük değer kattı. Arkasından da Fenerbahçe camiasına gidip futbol hayatını çok onurlu ve şerefli biçimde sonlandırdı. Allah bize böyle güzel bir gün nasip etti. Şimdi kendi evinde, ailesinin içinde. Minimum 2023’e kadar bizimle.” diye konuştu.

Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Emre Belözoğlu ile minimum 2 yıllık anlaştıklarını söyledi.

“HAYALİM, TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLMAK”

Gümüşdağ’dan sonra konuşan Emre Belözoğlu ise futbolculuk serüveninden sonra yeniden farklı bir görevle Başakşehir’de olmakta duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘’Herkesin kariyerimin sonlandığını düşündüğü dönemde, 35 yaşımda buraya geldiğimde bırakmayı düşünüyordum. 4 sene sonra Fenerbahçe’ye transfer oldum. 40 yaşımda A Milli Takım kaptanı olmamda yegane sebep burada gösterilen sevgiydi. Hayatımda hiç unutmayacağım anlardan birini yaşıyorum. En büyük hayalim, Türkiye’nin en büyük teknik adamlarından biri olmak.” dedi.

Emre Belözoğlu imza töreninin ardından ayağının tozu ile ilk idmana çıktı.

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK”

Genç teknik adam sözlerini şöyle sürdürdü: ‘’Aykut Kocaman gibi çok değerli bir insandan görevi devralıyorum. Sorumluluğum çok büyük. Hedefimiz en üstlere oynamak. Okan Hoca’ya nasip olanı hedefliyorum. Futbolculuktan daha zor bir mesleğe geçtim. Tecrübe etmem gereken gerçekler var. Pro lisansım yok ama aşılmayacak bir sorun değil.

Son dönemlerimde futbol oynarken oyuna aynı zamanda hep teknik adam gibi baktım.Teknik adamlık kariyerim yeni başlıyor. Fena bir futbolculuğum, kariyerim yoktu; ama bitti. Futbolu ya da matematiği çok iyi bilebilirsiniz ama anlatmak başka bir yetenek.’’