Erdoğan: Almanya’da Fransa’da kuyruklar, yiyecek bulamıyorlar

Erdoğan: Amerika’nın, İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Aynı şekilde Almanya’da Fransa’da kuyruklar... Yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülillah ülkemizde böyle bir şey yok.

KRONOS 09 Ekim 2021 GÜNDEM

Adana’da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İhracatımız her ay rekorlar kırarak artıyor. Fabrikalarımız harıl harıl çalışıyor. İstihdamda salgın öncesi dönemin dahi üstüne çıktık” ifadelerini kullandı.

‘İŞÇİLERİMİZE YÜKSEK ZAM YAPTIK’ 

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle: “Böylece ülkemiz 2020’de yüzde 1,8 büyürken bu yılın ilk çeyreğinde 7,2, ikinci çeyrekte ise 21,7 büyüme oranlarıyla yükseliş trendini sürdürdü. Hiç şüphesiz bu başarının ardındaki asıl kahramanlar yatırımcısı ve işçisiyle özel sektörümüzdür.

Bir hükümet olarak bu başarıdaki katkılarından dolayı işçilerimize olan teşekkürümüzü kamu-toplu iş sözleşmesindeki yüksek zam oranlarıyla ifade ettik. Özel sektörümüzün de işçilerimizin haklarını verme konusunda aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyorum.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dReuters: Ekonomi kötüleşirken Erdoğan’a halk desteği düşüyor

dThe Economist: Erdoğan’ın imajı ve Türk ekonomisi sarsıntıda

 

‘AMERİKA’NIN İNGİLTERE’NİN HALİNİ GÖRÜYORSUNUZ DEĞİL Mİ?’

Küresel düzeyde enerji mal hizmet fiyatları fahiş oranlarda arttığı halde biz bunları kendi hizmetlerimize üçte biri, beşte biri oranında ancak yansıtarak vatandaşlarımızı koruyoruz. Amerika’nın İngiltere’nin halini görüyorsunuz değil mi? Benzin yok benzin. Aynı şekilde Almanya’da Fransa’da kuyruklar. Yiyeceklerini bulamıyorlar. Elhamdülillah ülkemizde böyle bir şey yok, Biz adanalı gibi delikanlı, adanalı gibi harbi, adanalı gibi çalışkan adanalı gibi dik duruşlu bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.”