Erdoğan: İşçimiz de memurumuz da hallerinden memnun

Erdoğan, işçi ve memurların maaşlarına yapılan 'zam' oranından memnun olduğunu söyledi: "Enflasyonun yüzde 20'nin altında olduğu dönemde ortalama yüzde 30 civarında yaptığımız artışla yanlarında olduğumuzu ortaya koyduk. Memurumuz da işçimiz de halden memnun."

KRONOS 07 Ekim 2021 GÜNDEM

Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı. “Bay Kemal. Sen nerede dolaştığının farkında değilsin. Enerjide Avrupa, dünya ne alemde görmüyor musun?” diyen Erdoğan şöyle devam etti:

‘ÜLKENİN YÖNETİMİNE TALİP OLMASINLAR’ 

“Tabii, belediyeleri, hırsızlık, yolsuzluk, ahlaksızlık, taciz, tecavüz iddialarıyla çalkalanan bir partinin çalışanlara verdiğimiz bu ücret artışlarını görmelerini, anlamalarını, takdir etmelerini beklemiyoruz. Ama hiç değilse bu rezilliklerin yaşandığı yerleri örnek göstererek ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını da hatırlatmak istiyoruz.”

‘MEMURUMUZ DA İŞÇİMİZ DE HALLERİNDEN MEMNUN’

Konuşmasında kamu işçisi ve memurların zam oranına ilişkin de konuşan Erdoğan, işçi ve memurların zam oranından memnun olduğunu savundu.

Erdoğan, şunları söyledi: “Geçtiğimiz hafta sözleşmeleri yenilenen işçi ve memur ücretlerinde artışlar yaptık. Memurumuz da işçimiz de halden memnun. Enflasyonun yüzde 20’nin altında olduğu dönemde ortalama yüzde 30 civarında yaptığımız artışla yanlarında olduklarımızı ortaya koyduk.”

3600 EK GÖSTERGE MESAJI

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: “Diline 3600 ek göstergeyi dolamış, bu sözü veren biziz. Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini beyan eden biziz. Bu zat neyi konuşuyor? Kendi aklınca şehitlerden gazilere her kesimi kışkırtmaya çalışan bu kişi en çok destek verdiğimiz çiftçilerimize de bulaşmış. Biz yaptıklarımızı söylüyoruz güya kendince tarım denklemi kuruyor. Söylediği şeyin çiftçiyi bugünkü seviyesinin geriye düşüreceğinin farkında değil. O derece şuursuz.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dBorçları 147 milyara çıkan çiftçiler Ankara’ya gidiyor: ‘Artık yeter’

d‘Can çekişen tarımı ve çiftçiyi bitirmeye yeminli bir Erdoğan var’

 

‘TARIMI BUGÜNKÜ SEVİYESİNE BİZ GETİRDİK’ 

Türkiye’de tarımı stratejik sektör olarak belirleyerek bugünkü seviyesine biz getirdik. Her türlü desteği verdik, veriyoruz, vereceğiz. Tarımsal hasılasını 337 milyar liraya, ihracatını da 20 milyar dolara çıkararak Cumhuriyet tarihin en yüksek seviyelerine biz ulaştırdık.”