Erdoğan’ı 4 Skorsky, 2 hücum botu, 1 savaş gemisi… polis ve asker korudu

CHP Milletvekili Tuncay Özkan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana ziyaretindeki koruma filosunu gösteren bir videoyu paylaştı. Erdoğan, küçük bir ordu büyüklüğündeki ekiple korundu.

KRONOS 09 Ekim 2021 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son olarak Birleşmiş Milletler (BM) toplantısı için gittiği ABD’nin New York kentindeki koruma ordusu dünya gündemine oturmuştu. Onlarca koruma aracı ve yüzlerce kişilik ekibiyle Erdoğan’ın New York sokaklarındaki görüntüsü günlerce konuşulmuştu.

Benzer bir görüntünün bugün Adana’da da yaşandığı ortaya çıktı. CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bugünkü Adana programına, adeta bir koruma ordusuyla gitmesini eleştirdi.

Helikopterlerin, savaş gemilerinin bulunduğu bir videoyu, sosyal medya hesabından paylaşan Özkan, şu ifadeleri kullandı: “BU İSRAF NİYE? 4 skorsky, 2 polis helikopteri, 2 cumhurbaşkanlığı helikopteri, 2 hücum bot, 1 savaş gemisi, onlarca koruma aracı ve yüzlerce polis asker… Hepsi bir kişinin Adana’da katıldığı açılış töreni için hazır bekliyor…”

Özkan bir diğer mesajında ise polislerin kumanyalarından artan yiyecekleri toplayan vatandaşların görüntülerini paylaşarak, “Erdoğan’ın büyüme masalları anlattığı alanın girişinde polislerin kumanyalarından artan yiyecekleri insanlar topluyor. Saray bu büyük utancı görmez” dedi.