Erdoğan’ın ‘uygun fiyatlı’ alışverişi 1002 TL tutmuş: Temel gıda değil, atıştırmalık aldı

Tarım Kredi Kooperatifi mağazasından alışveriş yapan ve fiyatların çok uygun olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın atıştırmalıklar için 1002 lira 47 kuruş ödediği ortaya çıktı.

KRONOS 05 Ekim 2021 GÜNDEM

Hayat pahalılığı nedeniyle zincir marketlerde denetim yapılması talimatını veren Cumhurbaşkanı Revep Tayyip Erdoğan’ın ‘uygun fiyatlı’ diyerek İstanbul Kısıklı’daki evinin yakınında bulunan Tarım Kredi Kooperatifi’nin satış mağazasına gitmişti.

Erdoğan’ın ‘uygun fiyatlı’ alışverişinin ayrıntıları ortaya çıktı.

TEMEL GIDA DEĞİL, ATIŞTIRMALIK ALDI

Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre et, süt, peynir, yağ, bakliyat, meyve, sebze gibi temel gıdaların bulunduğu reyonlardan alışveriş yapmayan Erdoğan iki alışveriş arabasını sadece gevrek, kuru meyve, bisküvi, çikolata, cips ve meyve suyu gibi atıştırmalıklarla doldurdu. Haberde Erdoğan’ın bu ürünler için toplam 1002 lira 47 kuruş ödediği belirtildi.

Market çıkışında açıklama yapan Erdoğan, “Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler, kalite, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer. Tabii süratle 500 metrekareden olmak üzere, Türkiye genelinde ilk etapta 1000 kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Böylece vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız” demişti.