Filistin Devlet Başkanı Abbas, iki bakanın olduğu İsrail heyetiyle görüştü

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, İsrail Sağlık Bakanı Nitzan Horowitz ve Bölgesel İşbirliği Bakanı Issawi Frej'in de yer aldığı İsrail heyetiyle görüştüğü bildirildi.

KRONOS 04 Ekim 2021 DÜNYA

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, işgal altındaki Batı Şeria’ya gelen İsrail Sağlık Bakanı Horowitz ile Bölgesel İşbirliği Bakanı Frej’in beraberindeki heyeti, Ramallah’taki devlet başkanlığı konutunda kabul etti.

Abbas görüşmede, İsrail’in işgale ve Yahudi yerleşim birimleri inşa faaliyetlerine son vermesi, uluslararası meşruiyet kararları doğrultusunda adil ve kapsamlı bir barışın sağlanması gerektiğinin altını çizdi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dMahmud Abbas, İsrail’in yeni Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştü

dHamas’tan seçimleri erteleyen Mahmud Abbas’a tepki: Bu bir darbe

 

Abbas, İsrail hapishanelerinde Filistinli mahkumlara yönelik gerginliğin tırmandırılması ve uygulanan politika konusunda uyarıda bulundu.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett liderliğindeki koalisyon hükümetinde yer alan Meretz Partisi üyelerinden oluşan İsrail heyeti de işgalin son bulması ve iki devletli çözümü destekleyen tutumlarını teyit ederek, güven köprüleri kurmak için ortak iş birliği yapılması gerektiğini belirtti.