Gözaltına alınan Boğaziçili öğrenciler darp edildi

Boğaziçi Üniversitesi’nde rektör karşıtı protestolar sırasında gözaltına alınan öğrencilerin polis tarafından darp edildikleri ortaya çıktı. Bir öğrencinin gözündeki morluk dikkat çekti.

KRONOS 08 Ekim 2021 GÜNDEM

Atanmış Rektör Naci İnci’yi protesto ettikleri iki öğrencinin tutuklanmasını protesto etmek için Güney Kapı önünde toplanan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine ve haber takibinde olan basına polis çok sert müdahalede bulunmuştu. Darp edilerek gözaltına alınan 8 kişiden 4’ü serbest bırakılmıştı, 4’ü ise bugün hakim karşısına çıkacak.

Öte yandan Boğaziçi Üniversitesi Güney Meydanında toplanan öğrenciler “Erdoğan yazdı, biz bozacağız: Mücadele umuttur”, “Tüm kayyumlar gidecek: Mücadele umuttur” pankartıyla ve tutuklanan arkadaşlarının fotoğraflarıyla Güney Kapıya yürüdü.

Boğaziçi Dayanışması gözaltına alınan öğrencilerin polis tarafından darp edildiğini duyurdu. Dayanışma’nın açıklamasında, “Bugün bizlere destek olmak için Güney Kapı’ya gelen ve sonrasında gözaltına alınan arkadaşlarımız darp edildi! Gözaltılarla, baskılarla ve tutuklamalarla bizleri yıldıramayacaksınız!” ifadeleri kullanıldı.