Güvenç Dağüstün, aday gösterildiği ‘Altın Kelebek’ ödülünü reddetti

Sanatçı Güvenç Dağüstün, "En İyi Erkek Şarkıcı" dalında aday gösterildiği Panten Altın Kelebek Ödülleri'nden çekildiğini duyurdu.

KRONOS 01 Ekim 2021 KÜLTÜR

Sanatçı Güvenç Dağüstün, “En İyi Erkek Şarkıcı” dalında aday gösterildiği Panten Altın Kelebek Ödülleri’nden çekildi. Dağüstün, “Hürriyet Gazetesi’nin durduğu yer ortadadır. Yandaş basının herhangi bir organizasyonun kıyısında köşesinde bile olmam benim için mümkün değildir” dedi.

Opera Sanatçısı ve BirGün yazarı Güvenç Dağüstün, Panten Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Erkek Şarkıcı” dalında aday gösterildi. Dağüstün, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bilindiği gibi Altın Kelebek ödülleri 1972 yılından beri Hürriyet Kelebek tardından verilmektedir. Günümüze baktığımızda iste Hürriyet Gazetesi’nin durduğu yer ortadadır. Yandaş basının herhangi bir organizasyonun kıyısında köşesinde bile olmam benim için mümkün değildir” diyerek, adaylıktan çekildiğini duyurdu.

Dağüstün’ün açıklaması şöyle:

“Panten Altın Kelebek ödüllerine “En İyi Erkek Şarkıcı” dalında aday gösterildiğimi öğrenmiş bulunmaktayım. Öncelikle bu teveccühü gösteren kişi ya da kişilere çok teşekkür ederim.

Bilindiği gibi Altın Kelebek ödülleri 1972 yılından beri Hürriyet Kelebek tardından verilmektedir. Günümüze baktığımızda iste Hürriyet Gazetesi’nin durduğu yer ortadadır. Yandaş basının herhangi bir organizasyonun kıyısında köşesinde bile olmam benim için mümkün değildir. Sevenlerimin yaptığım işleri, konserlerimi takip etmelerinin benim için en büyük ödül olduğunu hatırlatır, bu duyurunun söz konusu adaylıktan çekildiğim olarak kayda geçmesini rica ederim.”