Hatay’da insanlığın bittiği anın görüntüleri kameraya yansıdı

Hatay'da kendisini satırla kovalayan saldırgandan kaçan kadın dükkan önünde tavla oynayanlardan yardım istedi. Oyunlarına devam eden grubun genç kadına müdahale etmemesi üzerine satırlı saldırgan, kadına defalarca vurdu. Valilikten yapılan açıklamada, şüphelinin yakalandığı belirtildi.

KRONOS 09 Ekim 2021 GÜNDEM

Hatay’da güpegündüz sokağın ortasında şiddete uğrayan kadının çaresizliği kameralara yansıdı. Kendisini satırla kovalayan kişiden kaçan kadın, dükkan önünde tavla oynayan 5 kişinin yanına gelerek yardım istedi. Olaya yakından şahit olmalarına rağmen 5 kişinin kadına yardım etmediği görüldü. Bu kişilerin duyarsızlığı sosyal medyada gündem oldu.

HATAY VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Hatay Valiliği, tepki çeken görüntülerle ilgili açıklamada bulundu. Saldırganın yakalandığı, yaralı kadının da hayati tehlikesinin olmadığı belirtilen açıklamada, “Sosyal medyada görüntüleri paylaşılan kadına şiddet olayı ile ilgili, Valiliğimizce yapılan araştırmalar neticesinde olayın 08.10.2021 saat 16.00 sıralarında Antakya ilçemizde gerçekleştiği, şüphelinin emniyet birimlerimizin çalışmaları sonucunda yakalandığı, şiddete maruz kalan vatandaşımızın hayati tehlikesi olmadığı anlaşılmıştır. Kadına yapılan her türlü şiddetin karşısında olmakla beraber, kadına verilen değerin, her türlü fayda ve beklentinin ötesinde, insan haklarının bir gereği olarak bilir, kadına yönelik şiddet tedbirlerini sıfır tolerans ilkesiyle hayata etkin şekilde geçirmek için tüm birimlerimizce çalışmaya devam ediyoruz” denildi.