HDP tutum belgesini anlatmak için CHP’yi ziyaret etti

HDP, 27 Eylül'de kamuoyuna açıkladığı tutum belgesini anlatmaya siyasi partilerden başladı. İlk olarak CHP'yi ziyaret eden HDP heyeti daha sonra DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi'ni ziyaret edecek. HDP, tutum belgesini sendikalara, emek örgütlerine, sivil toplum kuruluşlarına ve inanç gruplarına da anlatacak.

KRONOS 07 Ekim 2021 GÜNDEM

HDP, 27 Eylül’de açıkladığı tutum belgesi üzerinde görüş alışverişinde bulunmak siyasi partileri ziyaret başladı. HDP heyeti ilk ziyaret CHP’ye yaptı.

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, HDP MYK Üyesi Tuncer Bakırhan ve Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan’dan oluşan heyet CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu ile görüştü.

Twitter hesabından açıklama yapan Oğuz Kaan Salıcı, “HDP heyeti, Genel Merkezimizi ziyaret ederek, Demokrasi Tutum Belgesi’ni sundu. Ziyarette Demokrasi Tutum Belgesi üzerine görüş alışverişinde bulunduk” ifadelerini kullandı.

HDP’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada ise “Demokrasiye Çağrı Deklarasyonumuzu muhalefet partileriyle paylaşıyoruz. Eş Genel Başkan Yardımcımız Tuncer Bakırhan, Grup Başkanvekilimiz Saruhan Oluç, Milletvekilimiz Fatma Kurtulan’dan oluşan heyetimiz ilk ziyareti CHP’ye yaptı” denildi.

HDP heyeti tutum belgesini DEVA Partisi, Gelecek ve Saadet Partisi’ne götürecek. HDP tutum belgesini  siyasi partilerin yanı sıra sendika, emek örgütleri, inanç grupları gibi toplumun örgütlü farklı kesimleri ile paylaşacak.