Hukukçu Hüseyin Hatemi: Ayşe Özdoğan kararı yürek sızlatıyor

Medeni hukuk profesörü Hüseyin Hatemi, cezası onanan ve infaz erteleme verilmediği için cezaevine konulan kanser hastası Ayşe Özdoğan için "Karar yürek sızlatıyor" yorumunda bulundu.

KRONOS 04 Ekim 2021 GÜNDEM

Kendisine verilen 9 4 aylık hapis cezası onanan kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın infaz erteleme talebi reddedilerek cezaevine konulmasına hukukçulardan tepkiler gelmeye devam ediyor.

Medeni hukuk profesörü Hüseyin Hatemi, sohbete katılma, bankaya para yatırma, sendikaya üye olma ve himmet verme fiillerinin, bunların hiçbiri işlendiği sırada suç sayılmadığı için Ayşe Özdoğan kararının yürek sızlattığını söyledi.

Sosyal medya hesabındaki paylaşımında Hatemi, “Mahkûmiyet kararının gerekçesini bilmiyorum Darbe teşebbüsüne, hazırlık çalışmalarına katıldığını düşünemiyorum bunun dışında sohbete katılma, bankaya para yatırma, sendikaya üye olma, himmet verme fiilleri, bunların hiçbiri işlendiği sırada suç sayılmadığı için karar yürek sızlatıyor” ifadelerini kullandı.

Kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın eşi de halihazırda cezaevinde bulunuyor. Özdoğan’ın annesi de kanser hastası iken, babası ise Alzheimer hastası. 8 yaşındaki oğlu da ağır hasta.