İçişleri Bakanlığı: Tanımadığınız kişilerden gelen görüntülü aramaları reddedin

İçişleri Bakanlığı, vatandaşları yurtdışından görüntülü aramalara karşı uyardı. Bakanlık, "Sosyal medyadan yurt dışı kaynaklı görüntülü aranarak tehdit ve şantaja maruz kalmamak için tanımadığınız kişilerden gelen görüntülü aramaları reddediniz" ifadesini kullandı.

KRONOS 06 Ekim 2021 GÜNDEM

İçişleri Bakanlığı, vatandaşlara, “Sosyal medyadan yurt dışı kaynaklı görüntülü aranarak tehdit ve şantaja maruz kalmamak için tanımadığınız kişilerden gelen görüntülü aramaları reddediniz” uyarısında bulundu.

İçişleri Bakanlığı, siber zorbalığa karşı vatandaşları SMS ile bilgilendirdi. Bakanlık, gönderdiği SMS ile vatandaşları yurt dışı kaynaklı tehdit ve şantajlara karşı uyardı. Bakanlık mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal medyadan yurt dışı kaynaklı görüntülü aranarak tehdit ve şantaja maruz kalmamak için tanımadığınız kişilerden gelen görüntülü aramaları reddediniz. T.C. İçişleri Bakanlığı.”

SEDAT PEKER ÖNLEMİ Mİ?

Bazı sosyal medya kullanıcıları bakanlığı açıklamasının Sedat Peker’in görüntülü telefon aramalarının önüne geçme amaçlı olduğunu iddia etti. Bir sosyal medya kullanıcısı, “Sedat Peker görüntülü arayıp da insanları bülbül gibi konuşturmasın diye, nezaketen bütün ülkeyi uyaran koca yürekli bakanlık” ifadesini kullandı.