İmamoğlu’ndan ‘Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusuna yanıt: Görevimiz dünyanın en güzel kentine hizmet etmek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu memleketi Trabzon’da kendisine yöneltilen ‘Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusunu yanıtladı. İmamoğlu, “Siyasi liderler yorumlarını yapar, yollarını çizer, yönlerini ortaya koyar” dedi.

KRONOS 08 Ekim 2021 GÜNDEM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, memleketi Trabzon’da kendisine yöneltilen ‘Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?’ sorusunu “Türkiye’mizin bir dönüşüme ihtiyacı vardır. Bizim de şu an bir görevimiz var dünyanın en güzel kenti, Avrupa’nın en büyük kenti olan İstanbul’a hizmet etmek. 16 milyonun belediye başkanıyım” şeklinde cevapladı.

“TÜRKİYE’MİZİN BİR DÖNÜŞÜME İHTİYACI VARDIR”

Havaalanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Türkiye’nin bir dönüşüme ihtiyacı olduğunu kaydetti. İmamoğlu, “Siyasi liderler yorumlarını yapar, yollarını çizer, yönlerini ortaya koyar. Elbette bizim duyduğumuz ve dinlediğimiz 2 kıymetli ses vardır. Bir tanesi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bir tanesi de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener. Süreci onlar yönetiyorlar. Türkiye’mizin bir dönüşüme ihtiyacı vardır. Dün bile İstanbul’da yaşadıklarımız bunun işaretidir. Lokomotif iki siyasi parti görevini en iyi şekilde yapmaktadır. Bizimde şu an bir görevimiz var dünyanın en güzel kenti, Avrupa’nın en büyük kenti olan İstanbul’a hizmet etmek. 16 milyonun belediye başkanıyım. Trabzon’un yetiştirdiği ilk İstanbul belediye başkanıyım” dedi.