‘İntihar eden polis memuruna AKP ilçe başkanının sekreteri hakaret etti’

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin’in Mezitli ilçesinde görev yapan polis memuru N.E'ye görevli olduğu AKP ilçe teşkilatında hakaret edildiğini açıkladı. Başarır, polis memuruna sekreterden özür diletildiği ve ardından sürgünle tehdit edildiğini kaydetti.

KRONOS 01 Ekim 2021 GÜNDEM

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AK Parti Mezitli ilçe binasında görev yaptığı sırada hakarete uğradığı ve ardından intihar ettiği ileri sürülen polis memuru N.E.’ye ilişkin bazı iddialarda bulundu.

Mersin’in Mezitli ilçesinde görev yapan polis memuru N.E., 27 Eylül günü intihar etmişti. İddiaya göre, AK Parti Mezitli İlçe Başkanlığı önünde nöbet tutan arkadaşı rahatsızlandığı için onun yerine 2 saat görev yapan N.E.’ye hakaret edildi. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, N.E.’nin intiharına ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“AKP Mezitli ilçe binasında rahatsızlanan arkadaşının yerine 2 saatliğine görev yapan bir polis kızımız, AKP ilçe başkanının sekreteri tarafından hakarete uğrar ve aynen şunu söyler: ‘Görevli polis nerede? Ben burada polis azarlamaktan bıktım.’ Bunun üzerine kendisini uyaran polisi AKP Mezitli İlçe Başkanı’na şikayet eder, sicilini ister. AKP Mezitli İlçe Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü’nü arar ve ‘Bu kızı hemen sürgüne göndereceksiniz’ der.

‘BUNLARIN BAŞINI EZECEKSİN Kİ KARŞILIK VEREMESİN’

Mezitli İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı, intihar eden polis kızımızı zorla AKP ilçe binasına götürerek sekterin odasında, ‘Sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun, çabuk sekreterden özür dile’ der. İntihar eden polis kızımız ise ‘Ben ay yıldızlı üniforma taşıyan şerefli bir Türk polisiyim’ diye karşılık verince odada bulunan AKP İlçe Başkan Yardımcısı, ‘Bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesin’ der ve odadan kızımızı kovarlar.

‘GENCECİK HAYATININ BAHARINDA KIZ’

Bu hakaretlere dayanamayan polisimiz intihar eder. Şimdi buradan soruyorum; her gün 3-4 polisimiz intihar ediyor, nerden? Milletvekiliniz polise ‘ş…….’ der, ilçe başkanı sekreteriniz polise hakaret eder. Gencecik, hayatının baharında bu kız. Yazık değil mi? Onun babasına, annesine nasıl hesap vereceksiniz. Kendisine hakaret eden sekreter, ‘Seni sürdüreceğim’ diyen ilçe başkanı şu an koltuklarında oturuyor ancak bugün polisimiz aramızda değil. Buradan Mersin Valisi’ne sesleniyorum: Polisine ‘ş…….’ diyen milletvekilinin yanında oldun. Burada da AKP Mezitli İlçe Başkanı’nın ve sekreterinin yanında olacak mısın?”