İntihar eden polisin babası: Kızıma AKP Mezitli İlçe Başkanlığı’nda hakaret edildi, bunları hazmedemedi

Mersin’de intihar eden polis memuru Nagihan Ekiz’in babası Adil Ekiz, kızına AKP Mezitli İlçe Başkanlığı’nda hakaret edildiğini ve Mezitli İlçe Emniyet Müdürü’nün de buna aracılık ettiğini öne sürerek, “Bunları kızım hazmedemezdi, pazar günü evde intihar etti. Müdürden şikayetçi oldum” dedi.

KRONOS 01 Ekim 2021 GÜNDEM

Mersin’in Mezitli ilçesinde görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz, 27 Eylül günü intihar etmişti. İddiaya göre; AKP Mezitli İlçe Başkanlığı önünde nöbet tutan arkadaşı rahatsızlandığı için onun yerine 2 saat görev yapan Ekiz’e hakaret edildi, bu nedenle intihar etti.

Nagihan Ekiz’nin babası Adil Ekiz, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda kızının intiharına ilişkin iddiada bulundu. Emekli başkomiser olduğunu belirten Adil Ekiz, kızının Mersin Emniyet Müdürlüğü Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü Silah Ruhsat Şubesi’nde görevli olduğu gün, Mezitli AKP İlçe Başkanlığı’nda görevli polis memurunun rahatsızlandığını ve hastaneye gittiğini, iki saatliğine kızını onun yerine gönderdiklerini belirtti.

‘ŞUBE MÜDÜRÜ AKP İLÇE BİNASINA GÖTÜRDÜ, BAŞKAN YARDIMCISI VE SEKRETERİN ÖNÜNDE AŞAĞILADI’

Kızı görevdeyken dışarıdan partiye bir kadının geldiğini anlatan baba Adil Ekiz, şöyle devam etti: “‘Nerde görevli polis, ben usandım polis azarlamaktan’ der. Bunun üzerine kızım da sorar, ‘Hanımefendi siz kimsiniz, niye bağırıyorsunuz’ der. Bunun üzerine bayan, ‘Sen şimdi kim olduğumu görürsün. Sicilini ver’. Bağıra bağıra odasına çıkar, sonra İlçe Başkanı’nı arar, artık nasıl bir yalan söylediyse başkan da hemen Mezitli İlçe Emniyet Müdürü’nü arar. ‘O kızı hemen sürgüne göndereceksiniz’ der. İlçe Emniyet Müdürü de yardımcısı Şube Müdürü Serap K.’yı arayarak, ‘Böyle bir olay var, gereğini yap’ der. Bunun üzerine şubede kızıma devamlı mobbing uygulayan Serap Hanım, kızımı zorla AK Parti binasına götürerek, sekreter odasında İlçe Başkan Yardımcısı ve sekreterin önünde aşağılayarak kızıma, ‘Sen sokak kadını gibi, sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun. Çabuk sekreterden özür dile’ der. Kızımda ‘Ben suç işlemedim. O benden özür dilesin. Ben de ondan dilerim’ der. Üçlü çete, kızımı konuşturmazlar. Kızım özür diler, daha sonra ‘Çık dışarı’ der. Kızım, şube müdürüne, ‘Müdürüm, ben ay yıldızlı üniforma taşıyan şerefli bir Türk polisiyim’ diye karşılık verince İlçe Başkan Yardımcısı ‘Bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesinler’. Kızımı kapı dışarı ederler. Bunları kızım hazmedemezdi, pazar günü evde intihar etti. Müdürden şikayetçi oldum, ilgili yerlere yazacağım. Herkese saygılar sunarım. Yalakalar teşkilatı ne hale getirdiler.”