İshak Alaton’un sağ koluydu: Ayhan Yavrucu emekli oldu

Enerji, sanayi, turizm ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Alarko Holding'in iki kurucusu Üzeyir Garih, 2001'de ve İshak Alaton, 2016'da hayatını kaybetmişti. "Garih ile Alaton'un sağ kolu" diye bilinen Ayhan Yavrucu bugün itibarıyla aktif iş hayatına nokta koydu.

KRONOS 30 Eylül 2021 EKONOMİ

47 yıldır Alarko Holding bünyesinde çalışan, ismi adeta holding ile özdeşleşen Alarko İcra Kurulu Başkanı Ayhan Yavrucu, 30 Eylül 2021 tarihi itibarıyla emekli oldu. Yavrucu’nun yerine Ümit Nuri Yıldız tayin edildi.

İş hayatının 47 yılını Alarko bünyesinde geçirerek profesyonel iş hayatında benzeri az görülen bir rekora imza atan Yavrucu bundan böyle yönetim kurulu üyesi olarak holdinge tecrübeleri ile katkı sağlayacak.

Alarko Holding A.Ş’den yapılan açıklamada emeklilik talebinin Yavrucu’dan geldiği belirtildi. Açıklamada, “Yavrucu’nun bu talebi yönetim kurulumuz tarafından kabul edilmiş olup, kendisinin tecrübe ve bilgi birikiminden Alarko Holding A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi olarak yararlanmaya devam edeceğiz.” denildi.

HESAP UZMANI OLARAK BAŞLADI, İCRA KURULU BAŞKANI OLARAK EMEKLİ OLDU

Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton ise sosyal medya hesabında, “Bugün, hesap uzmanlığından gelip 47 yılını Alarko Holding de geçirmiş olan biricik CEO muz Ayhan Yavrucu’yu emekliliğe uğurladık. Kuruculardan devraldığı sorumlulukların bilincinde hiçbir zaman değerlerimizden taviz vermeden müthiş katkılar sağlamıştır. Yolu açık olsun.” ifadelerini kullandı.

AYHAN YAVRUCU KİMDİR?

1948 yılında Kayseri’nin Develi ilçesinde doğan Ayhan Yavrucu, 1972 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda hesap uzman yardımcısı olarak göreve başlamış ve 1977 yılına kadar hesap uzmanı olarak çalışmıştı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dGezi savcısından Erdoğan’ı kızdıracak dilekçe: Arap Baharını da Soros fonladı

dMurat Ülker cevap verdi: Milletin aklıyla alay etmeyin

dBİM, ETİ ile Ülker’e rakip olacak

 

1 Mart 1977’den itibaren çalışmaya başladığı Alarko Şirketler Topluluğu’nda çeşitli kademelerde görev yapmış olup, 1994-2018 yılları arasında Alarko Şirketler Topluluğu Genel Koordinatörlüğü görevini yürütmüştü.

Akıllarından Başka Sermayeleri Olmayan İki Genç Sıfırdan İş Yaratır

Alarko’nun kurucu iki ortağı Üzeyir Garih (1929-2001) ve İshak Alaton’un (1927-2016) güvenini kazanan Yavrucu iştiraklerin yönetim kurulu başkanlığı görevini de ifa etmişti.

İngilizce bilen Yavrucu, evli ve iki çocuk babası.