Kadınların gözünden hayat

Bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasının kazananları belirlendi. Yarışmada, 2 bin 346 katılımcının 7 bin 889 fotoğrafı yarıştı. 

MEHMET ARDA DURU 19 Haziran 2020

Bu yılki yarışmanın birincisi “Sevgi” adlı fotoğrafıyla Berna Nalçacı oldu.

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl 14’üncüsünü gerçekleştirdiği “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışmasının kazananları belirlendi. ‘Hayata Dair’ temasıyla kadın fotoğrafçıları bir araya getiren yarışmanın bu yıl birincisi “Sevgi” adlı fotoğrafıyla Berna Nalçacı oldu. “Torlukçular” adlı fotoğrafıyla Funda Öztürk ikinci, “Sevgililer” adlı fotoğrafıyla Aslı Ayyürü’nün üçüncü olduğu yarışmada Özlem Dilek, Nebiha Bacıoğlu ve Münevver Ulusoy da mansiyon ödülüne layık görüldü.

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen yarışmada, 2 bin 346 katılımcının 7 bin 889 fotoğrafı yarıştı.  2007 yılından bu yana 21 bini aşkın katılımcının, 80 binin üzerinde fotoğrafla katıldığı ve geleneksel hale gelen “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” fotoğraf yarışması, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedeflerken, kadınlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında ‘Hayata Dair’ temasıyla düzenlenen yarışmaya, 18 yaş ve üzeri, amatör ve profesyonel tüm kadın fotoğrafçılar en fazla 4 adet fotoğrafla katılabiliyor.

Bu yılki seçici kurulda fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, Arel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Güler Ertan, fotoğraf muhabiri ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Nihal Kafalı ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

 

İkinci, Funda Öztürk, “Torlukçular”

 

Üçüncü, Aslı Ayyürü, “Sevgililer”

 

Mansiyon, Münevver Ulusoy, “Balıkçılar”

 

Mansiyon, Nebiha Bacıoğlu, “Yağmurdan Kaçış”

 

Mansiyon, Özlem Dilek, “Anıtkabir”