Kanser hastası Ayşe Özdoğan bugün de hastaneye götürüldü

2 Ekim Cumartesi günü anne ve babasıyla yaşadığı evden alınıp Denizli Cezaevine götürülen kanser hastası Ayşe Özdoğan, dördüncü defa hastaneye götürüldü. Ablası Emine Erdem, “O kadar çaresizim ki; annem kanser, babam Alzheimer, yeğenimin kalbi delik, babası cezaevindeydi şimdi annesini de tutukladılar” dedi.

KRONOS 05 Ekim 2021 GÜNDEM

İnfaz erteleme talebi reddedilerek Yargıtay tarafından onanan 9 yıl 4 aylık hapis cezasını çekmesi için Denizli Cezaevine konulan Ayşe Özdoğan, ilk günden beri her gün hastaneye götürülüyor. Durumunun ağır olması nedeniyle hastaneye götürülen Özdoğan’ın bu nedenle dün gerçekleşmesi gereken aile görüşünün de gerçekleşmediği öğrenildi.

Sabah cezaevini aradığını belirten Ayşe Özdoğan’ın ablası Emine Erdem, “Günü birlik hastaneye götürüldüğünü söylediler. Ne zaman görebiliriz diye sordum. Dün görüş günüydü hastanede olduğu için gerçekleşmedi. Ayın 14’ünde telafi görüşü var dendi. Bari telefonla görüşelim dedim. Hastaneden döndüğünde arattırırız dendi. Ne kadar doğru söylüyorlar bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

Erdem, Adalet Bakanlığı’na seslenerek, “Daha tutukluluğunun ilk gününde hastaneye kaldırıldı. 4.evre kanser hastası bir anne olan kardeşime yapılan bu zulmü sonlandırın!” dedi.

‘O KADAR ÇARESİZİM Kİ’

Erdem şöyle devam etti: “O kadar çaresizim ki; annem kanser, babam Alzheimer, yeğenimin kalbi delik, babası cezaevindeydi şimdi 4. evre kanser olan annesini de tutukladılar. Ve ben bu acılar içinde kıvranıyorum.”

‘SAĞLIK DURUMU HAKKINDA ENDİŞE İÇİNDEYİZ’

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da Ayşe Özdoğan için, “Ayşe Özdoğan’ın bugün yine hastaneye götürüldüğünü öğrendik. Hala avukat ve yakınlarıyla görüşemedi.!!! Avukatı ve yakınlarıyla bir an evvel görüşmesini bekliyoruz. Sağlık durumu hakkında endişe içindeyiz. 4 evre kanser hastayı cezaevine aldınız.!” paylaşımında bulundu.