Kendisini arayan ekibe katılan Mutlu: Olan oldu, dünya umrumda değil

‘Kendini arayan adam’ olarak dünya basınında yer bulan Beyhan Mutlu, haberleri izlemediğini belirterek, “Bütün dünyaya selamlar. Olan oldu dünya umurumda değil” diye konuştu.

KRONOS 01 Ekim 2021 YAŞAM

Bursa’nın İnegöl ilçesinde beraber alkol aldığı arkadaşlarından ayrıldıktan sonra haber alınamadığı için kendisini arayan ekiple arama-kurtarma çalışmalarına katılan Beyhan Mutlu (51), “Onlarla beraber yarım saatten fazla aramalara katıldım. Benim olduğumu bilince ekipler gülümsedi” dedi. Mutlu’yla ilgili haberler dünyanın dört bir yanında BBC, Vice ve Fox gibi haber kurumlarında yer almıştı.

28 Eylül gecesi Beyhan Mutlu’nun ormanda kaybolduğunu düşünen arkadaşları, jandarmaya haber vermişti. İhbar üzerine jandarmanın yanı sıra UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) ve İNDAK (İnegöl Doğal Afetler Arama Kurtarma) ekipleri ormanda arama çalışması başlattı.

Bölgede karşılaştığı arama kurtarma ekipleriyle birlikte çalışmalara katılan Beyhan Mutlu, bir süre sonra “Beyhan Mutlu” diyerek bağıran arama kurtarma ekibine, “Buradayım” diyerek cevap verince gerçek ortaya çıkmıştı.

TELEFON ÇEKMİYORDU

DHA’ya konuşan Mutlu, arkadaşına dinlenmek için diğer eve gittiğini söylediğini, ancak arkadaşının tam anlamadığını aktararak, “Gece 01.00 gibi uyudum. Sabaha karşı 05.00 sıralarında uyandım. Dışarıda ekipleri görünce yanlarına gittim, ne olduğunu sordum. Kayıp biri olduğunu söylediler. Ben de aralarına karışarak, kayıp olan şahsı aramaya başladım. Kayıp kişinin kim olduğunu bilmeden aramaya katıldım” diye konuştu.

‘Kendini arayan adam’ olarak dünya basınında yer bulduğu ve sosyal medyada gündem olduğunun hatırlatılması üzerine haberleri takip etmediğini söyleyen Mutlu, “Olaydan sonra hep çalıştım. Hiç haber okumadım. Burada telefon çok çekmiyor. İnşaatta çalışıyorum. Kayıp olayında bana destek veren jandarma komutanlığı ekiplerine ve arama kurtarma ekiplerine teşekkür ediyorum. Bütün dünyaya selamlar. Olan oldu dünya umrumda değil” ifadelerini kullandı.