KHK’lı eski hakim Abdülnasır Aslan Covid’den vefat etti

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, KHK'lı eski hakim Abdülnasır Aslan'ın köyünde Covid-19 nedeniyle vefat ettiğini duyurdu.

KRONOS 06 Ekim 2021 GÜNDEM

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) döneminde çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle (KHK) mesleğinden ihraç edilen bir isim daha hayata gözlerini yumdu. Mardin Kocasırt köyünde yaşayan eski hakim Abdülnasır Aslan koronavirüs (Covid-19) nedeniyle yaşamını yitirdi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, KHK’lı hakim Abdülnasır Aslan’ın ölüm haberini Twitter hesabından, “Vefat! KHK ihraç eski Hakim 3 çocuk babası Abdünnasır Aslan bu sabah Mardin’de Covidden hayatını kaybetti” ifadesiyle duyurdu.

‘CEZAEVİNDE YAKALANDIĞI HASTALIKLAR DİRENCİNİ ÇOK DÜŞÜRMÜŞTÜ’

Gergerlioğlu, eski hakimin koyinde hayvancılıkla uğraştığını belirterek, “Soğuk cezaevi yıllarından kaptığı hastalıklar direncini çok düşürmüştü. 36 yaşında hayal kırıklıklarıyla bu dünyadan ayrıldı” dedi.

Aslan’ın Konya Selçuk Üniversitesinde hukuk eğitimi gördüğü, Adalet Bakanlığı Adalet Akademisi koordinatörü olarak da görev yaptığı öğrenildi. İdare Mahkemesi üyesi olarak görev yapan Aslan, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurumu’nun 31 Ağustos 2016 tarihli kararıyla mesleğinden ihraç edilmişti.