Kılıçdaroğlu, geri dönüşüm işçilerini ziyaret etti: ‘Yanınızda olacağım’

Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu ile Ümraniye'de atık kağıt toplayarak geçimini sağlayan geri dönüşüm işçilerini ziyaret etti. İşçilerin sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, atık toplayıcıların çalışma koşulları ile ilgili bir çalışma yürüttüklerini bildirdi. 'yanınızdayım' mesajı verdi.

KRONOS 09 Ekim 2021 GÜNDEM

Ümraniye’de geri dönüşüm işçilerini ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yevmiye ile çalışan işçilerden vergi alınamayacağını belirterek, konuyu araştıracaklarını ve işçilere bilgi vereceklerini dile getirdi.

KILIÇDAROĞLU: YANINIZDAYIM

“Hepiniz şahit olun, yanınızda olacağız” ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, “Onlar sizi tahrik edebilirler, başka bir şey yapabilirler, mallarınıza el koyabilirler bir özel çatışma içine girmeyin. O sizin haklı mücadelenizi farklı gösterebilir. Siz o konuda çok dikkatli olun. Çöpten kağıt topluyorlar, sen bu insanları nasıl ‘hırsız’ diye tanımlarsın?” değerlendirmesinde bulundu.

‘ÖN ÇALIŞMAYI ÇANKAYA BELEDİYESİ YAPIYOR’ 

Sadece İstanbul’dakilerin değil, İzmir ve Ankara’daki atık toplayıcıların da örgütlenmelerini, dernekleşmelerini isteyen Kılıçdaroğlu, birlikteliğin “güç” getireceğini belirtti. Atık toplayıcıların çalışma koşulları ile ilgili bir çalışma yürüttüklerini bildiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dAtık kâğıt işçileri: Orucumuzu bayat ekmeği ıslatarak açtık, biz açız aç

dPandemi yoksulluğu derinleştirdi: Mama yerine şekerli su, bez yerine poşet

 

‘KİMSE SİZE MÜDAHALE ETMEYECEK, HUZUR İÇİNDE ÇALIŞACAKSINIZ’ 

“Ön çalışmayı Çankaya Belediyesi yapıyor, onu bütün Türkiye’ye yayacağız. Rahatlıkla toplayacaksınız, sosyal güvenliğiniz olacak, huzur içinde çalışacaksınız, kimse size müdahale etmeyecek. Bir çalışma yapılıyor, o çalışmadan ilk sonuçları elde edeceğiz, sonra onu Türkiye genelinde bütün belediye başkanlarımız yapacak. Hepiniz çalışacaksınız, hepiniz kazanacaksınız, kimse de gelip müdahale etmeyecek size. Baktılar burada rant var, ‘bunları nasıl tasfiye ederiz, bizim adamlarımız nasıl gelir yerleşir’, bunun hesabını yapıyorlar. Herkesin aşı işi olmalı, herkes güzel bir hayat sürmeli. Zaten hedefimiz de o.”