Kuntz, Almanya’daki Türk gençleri yakın markaja aldı

Türk Milli Takımı’nın 2022 Dünya Kupası’na atılması için çalışmalara başlayan Stefan Kuntz, bir yandan da uzun vadeli planlar için Almanya’daki gençleri yakın takibe aldı. Alman çalıştırıcı bu konuda Avrupa'daki futbol ağını kullanacak.

BURAK MERT 05 Ekim 2021 SPOR

A Milli Takım’ın yeni Teknik Direktörü Stefan Kuntz, gelecek planlamaları ile ilgili kolları erken sıvadı.

Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop ile uzun ve kısa vadeli program geliştiren Kuntz, öncelikli olarak başta Almanya olmak üzere Avrupa’daki yetenekli gençleri yakın takibe alıyor.

Mesut Özil, Hamit Altıntop, Hakan Çalhanoğlu gibi bir çok yetenekli ismin filizlendiği Almanya’nın çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğu gerçeğinden hareketle özel bir ekip kuran Stefan Kuntz, gelecek vaad eden gençleri milli takıma kazandırmaya çalışacak.

‘’GENÇLER BENİ TAKİP ETSİN’’

Stefan Kuntz, “Almanya’da yetişen yetenekli gençlerin Türk Milli Takımı’nda mı, yoksa Alman Milli Takımı’nda mı oynamasını istersiniz?” sorusunu, “Tabii ki beni takip etsinler isterim.’’ diye cevapladı. Daha önce gelecek vaad eden Ahmed Kutucu’yu, Alman Milli Takımı’nı seçmesi için ikna etmeye çalıştığını; artık artık bu gibi gençleri Türk Milli Takımı’nı seçmeleri konusunda tercihe zorlayacağını ifade etti.

MİLLİ OLMA KURALLARI DEĞİŞİYOR

Alman teknik adam, yetenek avcılığından sonra gençlerin tercihinin de önemli olduğunu vurguladı. Hangi milli takımda oynanacağına erken karar verilmesi gerektiğini belirten Kuntz, ‘’Şimdi kuralları değiştiriyorlar. Artık ümit milli takım için bir resmi maça çıktıktan sonra milli takımı değiştirme şansı kalmıyor. Benim Avrupa’da iyi bir futbol ağım var. Bu 4 maç geçtikten sonra, Türkiye için oynayabilecek her oyuncuyu milli takım için ikna etmeye çalışacağım.” şeklinde konuştu.

 

Kampta genç ve tecrübeli isimler kaynaşırken, uzun bir aradan sonra yeniden A Milli Takım’a çağrılan Caner Erkin dün akşam eşi Şükran Ovalı ve kızının da katılımı ile 33. doğum gününü pasta keserek kutladı.

CANER ERKİN: FUTBOL SADECE FUTBOLDUR!

Uzun bir aradan sonra yeniden A Milli Takım’a çağrılan Caner Erkin Norveç maçı öncesi basına açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş döneminde EURO 2020’de yer almadığı için üzgün olduğunu ifade eden Erkin, “Avrupa Şampiyonası’nda olmak isterdim ama nasip değilmiş. Ama uzun bir aradan sonra yeniden burda olmaktan mutluyum. ” dedi.

Milli futbolcu, Stefan Kuntz ile yeni ve farklı bir döneme girdiklerini belirterek, ‘’Yeni bir hoca, yeni bir dönem. Şenol Hoca da değerliydi, Kuntz Hoca da değerli. Ancak her hocanın farklı bir sistemi var. Değişimde burda başlıyor. Futbol zaten futboldur!’’ şeklinde konuştu.