Mal varlığına el konulma kararı alınan Ekrem Dumanlı: Dünyanın hiçbir yerinde evim de arsam da yok

Gazeteci Ekrem Dumanlı, mahkemenin mal varlığına el koyma kararının algıya yönelik olduğunu belirterek, "Dünyanın hiç bir yerinde evim de yok arsam da. Bunu bile bile mahkemeler NEDEN mal varlığına el kondu diyerek algı yapıyor; bilen var mı?" dedi.

KRONOS 29 Eylül 2021 GÜNDEM

2007 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayeti davasında eski Zekeriya Öz ile KHK’yla kapatılan Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın “kaçak sayılma şartları oluştuğu” gerekçesiyle mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılmayarak mazeret dilekçesi sunan avukatların, mazeretini kabul eden mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

Mal varlığına el konulma kararıyla ilgili sosyal medya üzerinden açıklama yapan Ekrem Dumanlı, “@t24comtr @bbcturkce  Madem mal varlığına el kondu haberi yaptınız; buyurun cevabımı da yayınlayın. Dünyanın hiç bir yerinde evim de yok arsam da. Defalarca böyle bir karar veren mahkemede adalet mi aranır ideolojik algı mı?” ifadesini kullandı. 

Mahkemenin neden algı yaptığını ifade eden Dumanlı, “Bu kaçıncı mahkemeden ‘mal varlıklarına el koyma’ kararı. Ne Türkiye’de ne başka bir yerde evim de yok arsam da. Bunu bile bile mahkemeler NEDEN mal varlığına el kondu diyerek algı yapıyor; bilen var mı?” sorusunu yöneltti. 


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dHrant Dink davasında Zekeriya Öz ve Ekrem Dumanlı’nın mal varlıklarına el konulmasına karar verildi

dEkrem Dumanlı ve Hidayet Karaca’nın tutuklanmasını protestoya 10 yıl hapis