Milyarder işadamının kullandığı uçak düştü

İtalya'nın Milano şehrinde kalkıştan kısa süre sonra düşen uçakta ölen 8 kişi arasında Romanya'nın en zengin işadamlarından Dan Petrescu'nun da olduğu bildirildi.

KRONOS 04 Ekim 2021 DÜNYA

İtalya’nın Milano şehrinde Rumen işadamı Dan Petrescu’nun kullandığı özel jet kalkıştan kısa süre sonra düştü. Uçaktaki 8 kişiden kurtulan olmadı. Ölenler arasında Petrescu’nun yanı sıra eşi, oğlu ve aile dostlarının bulunduğu öğrenildi.

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, 68 yaşındaki milyarder Dan Petrescu’nun kullandığı tek motorlu “Pilotus PC-12” model uçak, Milano Linate Havalimanı’nda yerel saatle 13.00 civarında kalkışından kısa süre sonra henüz belirlenemeyen sebeple San Donato ilçesindeki kullanılmayan bir binanın üstüne düştü.

İtalya Uçuş Güvenliği Ajansı (ANSV), kazaya dair tahkikat başlattı. Milano Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Savcı Tiziana Siciliano da uçağın kara kutusunun bulunduğunu, “kusurlu felaket” gerekçesiyle soruşturma başlatacaklarını kaydetti.

“RADARDA ANORMALLİKLER VARDI”

Savcı Siciliano, kazadan önce uçuşla ilgili radarda anormallik tespit edildiğini, ancak uçaktan herhangi bir alarm gelmediği bilgisini verdi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dFransız uçak devinin varisi helikopter kazasında öldü

dABD’de uçak kazası: 6 ölü

 

Görgü tanıklarından 19 yaşındaki Andrea, “Kontrolünü kaybetmiş bir uçak gördüm. Tam olarak düşerken gördüm. Düştüğünü de gördüm. Sonra çok duman ve alev vardı. Gökyüzünde uçağın parçaları uçuşuyordu. Çok korktum. Daha sonra polis ve jandarma ekipleri geldi. Şans eseri yol boştu, kimse yoktu.” dedi.