Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti

Koronavirüs tedavisi gören Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk vefat etti.

KRONOS 01 Ekim 2021 GÜNDEM

Geçtiğimiz günlerde zatürreye bağlı olarak hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk hayatını kaybetti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Asiltürk’ün vefatıyla ilgili yaptığı paylaşımda, “Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir. Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun” ifadesini kullandı.

Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Asiltürk’ün vefatını “Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı muhterem büyüğümüz Oğuzhan Asiltürk beyefendi Hakk’ın rahmetine kavuştu… Mekanı cennet, makamı a’li olsun.. Milli Görüş camiamızın başı sağolsun…” ifadeleriyle duyurdu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dOğuzhan Asiltürk devletin Milli Görüş’e tayin ettiği vasi mi?

dKoronavirüs olan Oğuzhan Asiltürk hastaneye kaldırıldı

dAsiltürk’ten Saadet Partililere: Bana itaat sözü verdiniz

AMBULANS UÇAKLA ANKARA’YA GÖTÜRÜLMÜŞTÜ

Asiltürk, koronavirüs nedeniyle İstanbul’da rahatsızlanarak 13 Eylül’de ambulans uçakla Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Doktor oğlunun evinde rahatsızlanarak İstanbul’dan Ankara’ya kaldırılan Oğuzhan Asiltürk’e (86) doktorlar tarafından yapılan tetkikler sonucu zatürreye bağlı gelişen nefes darlığı tanısı konulmuştu.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN KALDIRILMASININ MİMARLARINDANDI

Oğuzhan Asiltürk ismi kamuoyunda yoğun olarak Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi’nden çıkması sırasında gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Asiltürk, sözleşmenin kaldırılacağını ilk açıklayan isim olmuştu. Asiltürk, “AK Parti’nin yetkilileri bana geldi ve bu sözleşmenin (İstanbul Sözleşmesi) kesinlikle kalkacağını söyledi. Lütfen siz bizi destekleyecek şekilde konuşun da bize yardımcı olun. Sayın Cumhurbaşkanı’nın da görüşü kalkması yönünde. Ben de biliyorum ifade ettiğini, kesinlikle kalkacak. Ama kalkarken onların içerisindeki bazı cahiller var, kadın hakları, madın hakları falan diyenler. Onların hepsi Türk Ceza Kanunu’nda da var diye şey ediyor. Ondan böyle rahatsızlık duyuyorlar ama kaldıracaklarını kesin olarak kendisi de ifade etti” demişti.

SAADET PARTİSİ’NİN CUMHUR İTTİFAKI’NA KATILMASI İÇİN ÇALIŞIYORDU

Oğuzhan Asiltürk, son Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın dışında kalan Saadet Partisi’nin bu ittifaka katılması için son dönemde yürüttüğü çalışmalar, yaptığı açıklamalar ve Saadet Partisi’nde liderlik değişimi için yayınladığı deklarasyonla gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’la sık sık görüşen Asiltürk, Kıbrıs ziyaretinde de Erdoğan’a eşlik etmiş, uçaktan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin kolunda inmesiyle dikkat çekmişti.

DAVUTOĞLU: BİR NESLİN ÖNCÜ İSİMLERİNDEN

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Oğuzhan Asiltürk’ün ölümü için yayınladığı mesajında, “Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı, eski İçişleri ve Sanayi bakanlarımızdan, bir neslin öncü isimlerinden Oğuzhan Asiltürk’ün vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Milli Görüş camiasına sabr-ı cemil niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.