‘Polis, AKP’li başkanın hakaretleri sonrası intihar etti’ iddiasına inceleme başlatıldı

Mersin Valiliği, AKP'li ilçe başkanı tarafından hakarete uğradığı için intihar ettiği öne sürülen polis memuru hakkında açıklama yaptı. Valilik açıklamasında intihar eden Nagihan Ekiz’in babasının sosyal medyadaki beyanları sonrası olaya ilişkin inceleme başlatıldığı vurgulandı.

KRONOS 02 Ekim 2021 GÜNDEM

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin Mezitli’de intihar eden polis Nagihan Ekiz’in, AKP’liler tarafından hakarete uğradığını öne sürmüş, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı’nın intihar eden polisi özür dilemesi için zorladığını da söylemişti.
Ekiz’in babası Adil Ekiz de sosyal medya hesabındaki paylaşımlarında, kızının AKP Mezitli ilçe başkanlığına hakarete uğradıktan sonra hazmedemeyip intihar ettiğini yazmıştı.

‘Mersin’de görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz’in hayatına son vermesi’ hakkında Mersin Valiliği’nden açıklama geldi. Hakaret iddiasını yalanlamayan Valilik, “Merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır” ifadelerini kullandı.

Mersin valiliğinin açıklaması şu şekilde:
“Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuz Nagehan Ekiz’in 26.09.2021 günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla ilgili olarak; öncelikle Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür.

27.08.2021 tarihinde Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir.

Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.

Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır.

Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz.”