Rusya’da günlük koronavirüs ölüm sayısı bugüne kadarki en yüksek seviyesine çıktı

Rusya'nın günlük koronavirüs ölüm sayısı, ülkenin yavaş aşılama oranı ve hükümetin kısıtlamaları sıkılaştırma konusundaki isteksizliği nedeniyle bugün yeni bir rekor kırdı.

KRONOS 08 Ekim 2021 DÜNYA

Rusya Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Cuma günü pandeminin başlangıcından bu yana ülkedeki en yüksek günlük ölüm sayısının yaşandığını, 936 kişinin Covid-19’dan dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı. Rusya’da günlük Covid-19 ölümleri pandeminin başından bu yana 900 sayısını sadece üç kez aştı.

Rusya halihazırda pandemide Avrupa’da en yüksek ölüm oranına sahip ülke konumunda bulunuyor. Ülkede salgının başından bu yana 214.000’den fazla kişi hayatını kaybetti. Bununla birlikte, Rusya’nın bazı vakaları kaydetmeyen uygulaması nedeniyle gerçek sayının daha da yüksek olduğu da belirtiliyor.

Cuma günü, koronayla mücadeleyle görevli kurum 27.246 yeni teyit edilmiş vaka bildirdi. Bu 2021’de şimdiye kadarki en yüksek vaka sayısı oldu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dModerna, Afrika’da fabrika kurmayı planlıyor: Hedef yılda 500 milyon doz aşı

dİngiltere, Türkiye’de yapılan koronavirüs aşılarını tanıma kararı aldı

 

Salı günü itibariyle, Rusya’nın 146 milyonu bulan nüfusunun yüzde 33’ü en az bir koronavirüs aşısı oldu ve tam olarak aşılananların oranı ise yüzde 29’da kaldı.