Sabancı ve Özyeğin, market kredisinde geri adım attı

Sabancı Holding'in iştiraki CarrefourSA ile Hüsnü Özyeğin'e ait Fibabanka, 18 ay taksitle market kredisi kampanyası başlatmıştı.

KRONOS 04 Ekim 2021 EKONOMİ

Hüsnü Özyeğin’e ait Fibabanka ile Sabancı Holding’in perakende sektöründe faaliyet gösteren iştiraki CarrefourSA’nın market kredisi başlamadan bitti. Dün sosyal medyada “Nereden nereye? İnsanlar gıda için kredi alıyor.” şeklinde paylaşılan kredi uygulamasına son verildi.

Fibabanka’nın internet sitesindeki duyuruda da iki ayrı kredi Carrefoursa elektronik kredisi ikincisi ise CarrefourSA alışveriş kredisi olarak tanımlandı.

2 BİN LİRAYA KADAR KREDİ İMKÂNI

Elektronik kredisi ile Carrefoursa mağazalarında teknolojik ürün alışverişlerine yüzde 0 faiz ile 400 Türk Lirası-40 bin Türk Lirası arasında kredi tahsis ediliyor. CarrefourSA alışveriş kredisi ise yine 0 faiz ile 600 TL ile 2 bin lira arasında kredi imkânı sağlıyordu.

4 taksitte ödeme imkânı getirilen kredinin hangi alışverişleri kapsamadığı ise şöyle tanımlanmıştı: “Alkollü içecekler, tütün mamulleri, GSM TL yükleme harcamaları, kuyum, mobilya ve bitki & saksı alışverişleri kampanya kapsamında olmadığından, CarrefourSA Alışveriş Kredisi ile satın alım gerçekleştirilememektedir.”

CarrefourSA’nın tanıtım afişlerinde gıda ürünlerinin karpuz ve elma gibi sebzelerin fotoğrafları da yer almıştı.

ALIŞVERİŞ KREDİSİ İPTAL EDİLDİ

Fibabanka internet sitesinde yer alan Carrefoursa Alışveriş Kredisi kısmını çıkardı ve sadece elektronik alışverişe sağlanan kredi imkânı yer aldı.

Bankaların marketlerle alışveriş kredisi bu yıl haziranda ING Bank ve Garanti BBVA ile başladı. Garanti BBVA ve A101 arasındaki işbirliğinde cep telefonu, mobilya ve elektronik aletlerin satışında kredi kullanılabiliyor.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dCoşkun Sabah: Kışın yumurtanın tanesi 3 lira olacak

dCep telefonu tarifesine 7 kuruş zam

dLPG’ye 71 kuruş zam

 

Dünya’nın haberine göre, ING Bank ile Migros işbirliğinde de 500 TL’den 20 bin TL’ye kadar 36 aya varan vade seçenekleri ile kredi kullanılabiliyor. Elektronik ürünlerin alışverişinde kredi imkânı sağlanıyor.