Sedat Peker de AKP yargısıyla tanıştı: Gizli tanık, suç kapatma, cezaevinde şaibeli ölüm, mala çökme…

Sedat Peker, kendisine yakın birçok kişinin gizli tanık ifadeleriyle tutuklandığını, suç kaydı olan kişilerin suçlarının kapatıldığını, tutuklanan bir kişinin cezaevinde şaibeli şekilde öldüğünü belirterek, “Bana selam vermiş insanların bile mallarına çökmek için bahaneler arıyorlar” dedi.

KRONOS 04 Ekim 2021 GÜNDEM

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker,  AKP yargısının muhaliflere karşı kullandığı birçok yöntemi kendisine yakın olduğu iddia edilen kişilere de uyguladığını açıkladı.

Peker, kendisine Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) yat aldığını iddia eden gazeteci Cevheri Güven’e “Oturduğum yeri öğrenmiş olabilirsin, doğrudur. Ancak yat konusu büyük bir yalan. Benim Türkiye’de yatım yok, buraya da yat getirtmedim ” yanıtını verdi. Peker, poliste araması olan kişilerin mevcut suçlarının Peker hakkında konuştukları takdirde silindiğini iddia etti.

‘MEVCUT SUÇLARINI KAPATIYORLAR, ALEYHİME İFADE VERSİNLER DİYE’

Peker, kendisine yakın olan Ali Aydın isimli kişinin gizli tanık ifadesiyle tutuklandığını kaydederek, “Babası arkadaşım olan Ali Aydın isimli bir tanıdığımı hiçbir delil yokken gizli tanık ifadesine göre tutukladılar. Poliste başka suçlardan aranması olan şahısların mevcut suçlarını kapatıyorlar, sadece gizli tanık olarak aleyhime ifade versinler diye” dedi.

ŞAİBELİ ÖLÜM, TECRİT, MALA ÇÖKME…

Peker, paylaşımlarına şöyle devam etti: “Benimle ilgili tutuklanan şahıslardan bir tanesi cezaevinde öldü, korona diye açıkladılar ancak ne olduğunu bilen yok (şaibelerle dolu). Benimle ilgili tutuklanan tanıdığım tanımadığım bütün herkesi Türkiye’nin dört bir köşesine cezaevlerine dağıttılar ve çoğuna tecrit uyguluyorlar. Baba – oğulları bile ayrı ayrı cezaevlerine yolladılar. Ayrıca Türkiye’de değil ekonomik sistemimin yeniden kurulması, bana selam vermiş insanların bile mallarına çökmek için bahaneler arıyorlar.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dSedat Peker’in üstlendiği ‘Hürriyet saldırısı’ neden yapılmıştı, Erdoğan’ın ‘400 vekil’ açıklamasıyla ilgisi neydi?

dSedat Peker: Temiz toplum savaşçısı değilim

 

‘ÖLSEM BİLE AKİTİM YERİNE GELECEK’

“Ben namuslu adamım. Ben ölsem bile akitim yerine gelecek” diyen Peker, “Ben namuslu adamım. Söz namus dedim mi her şey bitmiştir” ifadesini kullandı.