Sedat Peker, medya ombudsmanı Faruk Bildirici’den özür diledi

Sedat Peker, gazeteci Erk Acarer'i eleştirdiği için hedef aldığı medya ombudsmanı Faruk Bildirici'den özür diledi. Peker, "Gerginlikten dolayı gazeteci Sayın Faruk Bildirici’yi eleştirirken nezaket sınırını biraz aşmış olabilirim. Bu yüzden kendisinden özür dilerim. Erk Acarer’e haksızlık yapıldığına inandığım için böyle davrandım" dedi.

KRONOS 29 Eylül 2021 GÜNDEM

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker, medya ombudsmanı Faruk Bildirici ile ilgili paylaşımlarından dolayı özür diledi.

Faruk Bildirici, gazeteci Erk Acarer’in Sedat Peker’in mesajlarını paylaşmasını sosyal medyadan eleştirdi. Bildirici’nin eleştirilerine cevap veren Peker, “Basındaki ombudsmanlık makamına Faruk Bildirici seçilmiş midir ya da atanmış mıdır bilmiyorum. Böyle bir unvanı hangi sebeple kendine hak görüyor onu da bilmiyorum. En yüksek seviyede suikaste uğrama riskim görüldüğü için bazı kısıtlamalar altındayım. Bu sadece Birleşik Arap Emirlikleri’nde değil, tüm dünyada yapılan bir uygulama.” ifadesini kullandı.

Faruk Bildirici, Sedat Peker’in kendisiyle ilişkili twitlerine cevap verdi. Bildirici’, Twitter hesabından verdiği yanıtlarda, şunları yazdı:

“Medya ombudsmanı olarak kaleme aldığım gazetecilik etiği yazılarımda asıl muhatabım gazeteciler ve iletişim akademisyenleridir. Eleştirerek gazeteciliğin yanlışlardan arınmasına ve yüksek kalitede yapılmasına katkıda bulunmaya çalışıyorum. Sedat Peker’e yardım gazetecilik faaliyeti midir” başlıklı eleştirimi de meslektaşlarım ve iletişim akademisyenleriyle tartıştık. Asıl muhatabım Erk Acarer de eleştirime ‘yol gösterici bulduğu’ yanıtını verdi. Bu karşılık önemliydi, tartışma mesleğimiz açısından artı değerdi. Gazeteciliği ve gazetecilik etiğine ilişkin tartışmalarımı, elbette meslektaşlarım ve iletişim akademisyenleriyle sürdüreceğim.”

SEDAT PEKER ÖZÜR DİLEDİ

Bildirici’nin yaptığı bu paylaşımların ardından Sedat Peker’den özür mesajı geldi. Gazeteci Erk Acarer’e haksızlık yapıldığını düşündüğünü belirten Sedat Peker, Faruk Bildirici’yi eleştirirken nezaketen sınırlarını aştığını ifade etti.

Peker, Twitter hesabından “Yaşadığım şartların üzerime yüklediği fazlaca gerginlikten dolayı gazeteci Sayın Faruk Bildirici’yi eleştirirken nezaket sınırını biraz aşmış olabilirim. Bu yüzden kendisinden özür dilerim. Erk Acarer’e haksızlık yapıldığına inandığım için böyle davrandım” diye yazdı.