Demirtaş: Ailemin tek ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz

RTÜK, Başak Demirtaş’ın yayın katılması üzerine FOX TV hakkında iktidara yakın medyanın hedef göstermesiyle inceleme başlatmıştı. HDP’nin tutuklu eski Eş genel Başkanı Selahattin Demirtaş, eşini hedef alan yayınlar için, “Ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz” açıklamasında bulundu.

KRONOS 07 Ekim 2021 GÜNDEM

Edirne Cezaevi’nde beş yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) eşi Başak Demirtaş’ı yayınında konuk eden FOX TV hakkında inceleme başlatmasına ilişkin, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Demirtaş, iktidar yakın medyada eşini hedef alan yayınlar için, “Milyonların yürekli dayanışmasını unutmayacağım gibi, bunu da asla unutmayacağım. Milyonlar gibi benim de kalbim seninle Başak.” ifadelerini kullanarak destek mesajı paylaştı.

Başak Demirtaş, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına katılarak, “Bizi izleyen tüm Fox izleyicilerine ve cezaevlerindeki tüm tutuklu ve hükümlülere selam söylemek istiyorum. Gültan Kışanak, Figen Yüksekdağ, İdris Baluken, Selçuk Mızraklı, Selçuk Kozağaçlı şahsında hepsine selam söylüyorum. Ayrıca Aysel Tuğluk ağır hasta, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Hasta tutsakların cezaevinden çıkarak dışarıda tedavi görebilmelerini diliyorum” ifadelerini kullanMIŞTI. Başak Demirtaş, ayrıca eşiyle çok uzun süredir açık görüş yapamadıklarını belirterek, pandemi nedeniyle mahpuslarla görüşlerin kısıtlanmasına tepki göstermişti. Bu yayının ardından birçok üst düzey AKP’li başta olmak üzere, iktidara yakın medyada Başak Demirtaş’ı hedef alan yayınlar yapılmıştı.

RTÜK İNCELEME BAŞLATTI, BAŞAK DEMİRTAŞ: UTANÇ VERİCİ

RTÜK, Başak Demirtaş’ı yayınında konuk eden FOX TV hakkında inceleme başlattığını duyurmuştu. Başak Demirtaş ise sosyal medya hesabından olaya ilişkin, “Beş yıldır, gece gündüz her kanalda Selahattin’e ve arkadaşlarına iftira atmak, onları suçlamak serbestken suçsuzluğu AİHM Büyük Daire kararıyla kesinleşmiş olan eşimle ilgili televizyonda biraz olsun konuşmam mı suç? Maalesef hem utanç verici hem de üzücü bir durum” açıklamasında bulunmuştu.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ: KALBİM SENİNLE BAŞAK

Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından eşine destek verdiği mesajında şu ifadeleri kullandı: “Dün akşam ekranlarda ailemi hedef haline getiren linç güruhları iyi bilsin ki, ailemin tek bir ferdinin saç teline zarar gelirse sorumlusu sizsiniz. Milyonların yürekli dayanışmasını unutmayacağım gibi, bunu da asla unutmayacağım. Milyonlar gibi benim de kalbim seninle Başak.”