WhatsApp, Facebook ve Instagram’a erişim sağlanamıyor

Milyonlarca kullanıcı, anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Facebook ve fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram’a kullanıcılar erişim sağlayamıyor.

KRONOS 04 Ekim 2021 GÜNDEM

Dünyanın en opüler uygulamaları WhatsApp, Facebook ve Instagram’a 18:41 itibari ile erişilemiyor. Milyonlarca kullanıcı, anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram’a kullanıcılar erişim sağlayamıyor.

Türkiye’de en sık kullanılan sosyal medya platformu ise YouTube oldu. Türkiye’de aktif sosyal medya kullanıcılarının yüzde 94.5’i YouTube’da vakit geçiriyor. Bu alanda YouTube’un ardından yüzde 89.5 ile Instagram, yüzde 87.5 ile WhatsApp, yüzde 79 ile Facebook ve yüzde 72.5 ile Twitter geliyor.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dDünyanın yüzde 36’sı Facebook’ta

dWhatsApp’a ‘son görülme’ için kara liste özelliği geliyor

 

Türkiye’de 2021 yılı itibariyle toplam 65.8 milyon internet kullanıcısı bulunuyor. Pandemi ile birlikte internet kullanıcısı sayısı son 1 yılda 3.7 milyon artarak yüzde 6’lık bir yükseliş yaşadı. İnternet kullanıcısı sayısının artış gösterdiği Türkiye’de We Are Social’ın verilerine göre 60 milyon sosyal medya kullanıcısı mevcut. Pandemi sırasında Türkiye’deki sosyal medya kullanıcılarının sayısı yüzde 11 oranında artış gösterdi.