Tarım Kredi Kooperatifi marketini övmek isteyen Hadi Özışık’ın zor anları: ‘Mustafa özellikle mi seçtin?’

Sedat Peker’le yaptığı görüntülü sohbetlerle uzun süre gündemden düşmeyen gazeteci Hadi Özışık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1002 liralık atıştırmalık alışverişi yaparak “fiyatlar uygun” dedi Tarım Kredi Kooperatifi marketini övmeye çalışırken neye uğradığını şaşırdı. Çoğu ürünün fiyatı daha pahalı çıktı.

KRONOS 06 Ekim 2021 GÜNDEM

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘fiyatlar uygun’ açıklamasının ardından Tarım Kredi Kooperatifi fiyatlarını diğer marketelrle karşılaştırıp övmeye çalışan Hadi Özışık, neye uğradığını şaşırdı. Çünkü Tarım kredi Kooperatifi’nde aynı ürünün muadili hedefe konan “beş zincir marketin” çoğunda ya aynı fiyattaydı ya da daha ucuzdu.

Adı, Sedat Peker ile yaptığı görüntülü görüşme sonrasında uzun süre gündemde kalan İnternethaber Yayın Grubu sahibi Hadi Özışık, şimdi de Youtube kanalında yaptığı yayınla sosyal medyanın diline düştü. Yayınında, Tarım Kredi Kooperatifi marketindeki ürünleri övmek isteyen Özışık, fiyatların diğer marketlerden daha pahalı olduğunu görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Özışık’ın fiyatları karşılaştırırken şaşkınlıktan gülmesi de dikkat çekti.

Özışık’ın fiyat karşılaştırması yaptığı salça ve toz şeker, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin satış mağazasında daha pahalı çıktı. Programı hazırlayan editörüne kızan Özışık, “Yav Mustafa bunları özellikle mi seçtin? Bak bunlar fiyatları sonradan indirmiş olabilirler” tepkisini gösterince sosyal medyada gündeme oturdu.