Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü’nün maaşı 62 bin 500 TL imiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın marketine giderek “fiyatları uygun” dediği Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, 180 bin TL'nin dörtte biri kadar maaş aldığını belirtti.

KRONOS 09 Ekim 2021 EKONOMİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayat pahalılığına sebep gösterdiği zincir marketlerin piyasadaki etkisini kırmak için Tarım Kredi Kooperatifi’ne ait marketlerin sayısının artırılması talimatını vermişti.

Erdoğan’ın açıklaması sonrası Tarım kredi Kooperatifi ile “beş zincir market” denilerek hedefe konan Migros, CarefourSa, BİM, A101 ve Şok marketlerdeki fiyatların karşılaştırıldığı haber ve yorumlar da dikkat çekici biçimde arttı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın maaşıyla ilgili bazı medya organlarında iddialar ortaya atıldı. Poyraz’ın 180 bin lira maaş aldığı iddia edildi.

180 BİN DEĞİL, 62 BİN 500 ALIYORMUŞ

T24’ün haberine göre; Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur’un konuştuğu Poyraz, görev yaptığı şirketleri ve nereden huzur hakkı aldığını gösteren tabloyu paylaştı.

Poyraz, kanunlar uyarınca yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerin yalnızca birinden Gübretaş’tan 12 bin lira aldığını, ayrıca Tarım Kredi Kooperatifleri ve Birlikleri Personeli Sosyal Yardım Vakfı’ndan da 5 bin 750 lira huzur hakkı aldığını açıkladı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dGübretaş’ta çarpıcı altın iddiası: Genel Müdür ‘ucuzken hisse alın’ dedi

dSaray’a yakın hâkim ve savcılara Gübretaş hisseleriyle kıyak

dAkın İpek: Koza’dan 100 milyon TL bağış yapılmış, nereye yapıldığı belli değil

 

180 bin lira maaş iddialarını tekzip eden Poyraz söz konusu rakamın 4’te biri kadar maaş aldığını söyledi. Fuat Uğur, bu açıklamalarda sonra Poyraz’ın huzur haklarıyla birlikte yaklaşık 62 bin 500 TL maaş aldığını yazdı.