TOKİ’den Kanal İstanbul manzaralı konut ihalesi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak Yenişehir kapsamında Arnavutköy’de inşâ edilecek konutlar için etap etap ihaleye çıkıyor.

KRONOS 02 Ekim 2021 EKONOMİ

Muhalefet partileri Kanal İstanbul’a karşı kampanyalar yürütürken, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Sazlıbosna Barajı havzasında Kanal İstanbul manzaralı 540 konut ve 8 dükkândan müteşekkil ilk etap için 6 Ekim’de ihaleye çıkacak.

485 konutluk 2’nci etabın ihale tarihi ise 7 Ekim. TOKİ, toplam 1.406 konutluk yeni etapların tarihini de belirledi.

TOKİ, 23 Kasım’da “Arnavutköy İlçesi 3. Etap 679 Konut 8 Adet Dükkan, 1 Adet Ortaöğretim Okulu ve 1 adet Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi” işi için ihale düzenleyecek.

25 Kasım’da da 6’ncı etap için 727 konut, 8 dükkân ve bir cami inşaatı yaptırmak üzere ihaleye çıkılacak. TOKİ böylece Kanal İstanbul kapsamında yapılacak 2 bin 431 konutun ihale tarihini belirlemiş oldu.

“BUNLAR KANAL İSTANBUL AŞKINA TARLALARA KAZMA BİLE VURURLAR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’ndi Cumhuriyet Halk Partisi’ni (CHP) temsil eden Nadir Ataman, Yenişehir’in daha tapularının bile çıkmadığına dikkati çekti.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

dErdoğan’dan Kanal İstanbul açıklaması: Muhalefetin insafına bırakamayız

dKanal İstanbul’da AB-Çin restleşmesi: Kredi desteğini çektiler

dDeutschebank’tan Kanal İstanbul açıklaması: Türkiye’den talep gelmedi

 

Ataman şunları dile getirdi: “Arsa tapuları yok, hâlâ tarla olarak gözüküyor, ancak inşaat var. Bunlar Kanal İstanbul aşkına tarlalara kazma bile vururlar. Türkiye’de kim tarlaya inşaat yapabilir? Bu kanuna uygun mu? Her gün televizyon kanallarından Kanal İstanbul’u savunan İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya soruyorum: Esenler’de tarlalara inşaat ve ihale yapabilir miyiz?”