Türkiye’den görsel hikâyeler

"Memletimden Görsel Hikâyeler" projesinde seçilen foto röportajlar sanal ortamda sergilenmeye başladı. Çalışmada 26 farklı dernekten 135 fotoğrafçının 10 tema altındaki 86 öyküsünü incelemek mümkün.

MEHMET ARDA DURU 18 Haziran 2020

Madam Megı, AYTEN ALTUNİÇ

2017 sonbaharında duyurusu yapılan “Memletimden Görsel Hikâyeler (MGH)” projesinde seçilen foto röportajlar sanal ortamda sergilenmeye başladı.

Türkiye Fotoğraf Federasyonu (TFSF) bünyesinde gerçekleşen geniş çaplı bir editörlük çalışması sonucu ortaya çıkan öyküler için fotoğrafçılar Özcan Yurdalan, Yusuf Aslan ve Aykan Özener titiz bir eleme yaptı. İki yıldan fazla süren bir süreçte Türkiye’deki fotoğraf derneklerinin çalışmaları teşvik edildi ve dikkat çeken bir çok önemli fotoğraf ortaya çıktı.

Seksen altı çalışmanın özel bir web sitesinde sunulduğu proje için 50 toplantı yapıldı, yaklaşık 72 bin fotoğraf değerlendirildi.  TFSF tarafından koordine edilen projede eserler mgh.tfsf.org.tr web sitesinde, proje koordinatörü Sefa Ulukan ve editörler Özcan Yurdalan, Aykan Özener ile Yusuf Aslan’ın katılımıyla TFSF Youtube kanalındaki canlı yayınla fotoğraf camiasına duyuruldu.

Hem Türkçe hem de İngilizce olarak yayınlanan portalda 26 farklı dernekten 135 fotoğrafçının 10 tema altındaki 86 çalışmasını incelemek mümkün.

MGH projelerine ulaşmak için lütfen mgh.tfsf.org.tr linkini tıklayınız.

Sabri Şenevi Sineması, AYNUR KEÇE

 

Umar’ın Seçimi, BENİAN BİLGİ

 

İki Teker Bir Hayat, SEMRA BAĞDAT

 

Müze Çarşı, FATMA GÖKMEN

 

Manda Yoksa Süt de Yok, SAKİNE YILDIRAN

 


Bir Küçük Esnaf, ALEV TANRIKORUR- YILDIZ KİREMİTÇİ

 

Lagün Parmaklıkları, İBRAHİM ŞAN YÖDEK

 

Servet ve Sude’nin Dünyası, GÖKHAN SARISAKAL- NURHAN ARIN

 

Melek, ERDİNÇ TABANCALI