Ünsal’dan bağımsız yargıdan şikayet edip ‘hakkında yargı kararı olamayan KHK’lılar’ diyen muhalefete: Tek çözüm yeniden yargılama

İnsan hakları savunucusu ve DEVA Partisi kurucusu Ahmet Faruk Ünsal, muhalefet partilerinin yargının bağımsız olmadığını söyleyip KHK'lılar için 'hakkında yargı kararı olmayan' ifadesini kullanmasını eleştirdi, çelişki olduğunu söyledi.

KRONOS 04 Ekim 2021 GÜNDEM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun KHK’lılarla ilgili son dönemde artan açıklamalarında “hakkında yargı kararı olmayanları iade edeceğiz” ifadesini kullanmasına, DEVA Partisi kurucularından, insan hakları savunucusu Ahmet Faruk Ünsal’dan tepki geldi.

Ünsal’a göre muhafeletin yargının bağımsız olmamasından yakınıp, KHK’lılar için “hakkında yargı kararı olmayan” ifadesini kullanması bir çelişki. Ünsal’a göre bu konuda tek çözüm yolu ise yeniden yargılama yolunun açılması.

Ahmet Faruk Ünsal’ın Twitter hesabındaki paylaşımları şöyle:

‘TEK ÇÖZÜM DARBEYE KALKIŞANLAR HARİÇ YENİDEN YARGILAMA’

“Yargının bağımsız olmadığını söyleyen muhalefetin “hakkında yargı kararı olmayan KHKlıları göreve iade edeceğiz” diyerek çelişkiye düşmesine karşı tek çözüm darbeye karışanlar hariç yeniden yargılanma yolunun açılmasıdır.

‘ZAMAN GAZETESİNE ABONE OLDUĞU İÇİN YARGILANANLAR VAR’

Unutulmamalı ki Zaman Gazetesi ortağı Fettah Tamince’yi 5 soruşturmada aklayan yargı düzeni ve BankAsya Gnl Mdr Yardımcısını SPK’ya atayan iktidar var. Bir de Bank Asya’ya 100 ₺ yatırdığı için işinden olan, Zaman Gazetesine abone olduğu için yargılananlar var.”