Yurt bulamayan öğrenciler için makam odasına yatak konuldu

Samsun'da yurt bulamayan iki öğrenci, öğretmenevi müdür yardımcısının makam odasına yerleştirildi. Yatak ve diğer eşyalar konulan makam odası, öğrencilere verildi.

KRONOS 07 Ekim 2021 GÜNDEM

Samsun’da barınma sorunu yaşayan 94 üniversite öğrencisi, tahsis edilen Bafra Öğretmenevi’ne yerleştirildi. İki öğrenci daha açıkta kalınca öğretmenevi müdür yardımcısının, yatak ve diğer eşyalar konulan makam odası, öğrencilere verildi. Bafra Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Yavuz Vural da işlerini mesai arkadaşlarının odasından yürütmeye başladı.

‘KYK BAŞVURULARINDA BÜYÜK YOĞUNLUK VAR’ 

DHA’nın haberine göre, öğretmenevi Müdür Yardımcısı Vural, bu yıl KYK başvurularında büyük yoğunluk yaşandığını belirterek “Bazı üniversite öğrencileri de barınma sorunu yaşadı. Bu sebeple Samsun Valiliği güzel bir proje hayata geçirdi ve kentimizdeki birçok sosyal tesis öğrencilerin hizmetine açıldı. Biz de gelen öğrencilere elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tüm öğrencilerin konaklaması, devlet tarafından karşılanıyor. Bafra Öğretmenevi olarak öğrencilerimize kahvaltı ikram ediyoruz. Bu süreçte otelimizin çok yoğun olduğu günler de oldu. Bu yoğunlukta valiliğin bilgisi dışında gelen öğrenciler de oluyor” ifadelerini kullandı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

d‘Yurt çıkmayan öğrencilere burs verilsin’ önerisini AKP-MHP reddetti

d“Barınamıyoruz” diyen öğrencilerden battaniyeli yürüyüş

 

‘ODA BİR SÜRE DAHA BÖYLE KALACAK’

Vural “Geçtiğimiz gün 2 öğrencimiz geldi ancak öğretmenevinde yer yoktu. ‘Ne yapabiliriz’ diye düşündük. O gün aklıma, kendi odama iki yatak serip çocukları dışarıda bırakmayalım, düşüncesi geldi. Bu düşünceyi hayata geçirdik, çok da güzel oldu. Çocuklar daha sonra buradan ayrıldı ardından çocuklarını kaydettirmek için Samsun’a gelen aile vardı. Onlara da yine odamızı verdik. Bundan sonra da yaşanabilecek yoğunluk durumuna göre bu odayı kullanacağız, o yüzden oda bir süre daha böyle kalacak” dedi.